Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a végbélkúp felhelyezése?

Fáj a végbélkúp felhelyezése?

Figyelt kérdés

Egész nap hányok nem mard meg bennem semmi az orvos kúpot javasolt. De még soha nem kaptam és azt mondják hogy fáj. Nektek mi a tapasztalatotok? Tényleg fáj?

És hogy kell felhelyezni mert nem tudom és nagyon félek tőle.

17/f



2021. máj. 10. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem faj dugd fel
2021. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy-két gyakorlati tanács:

Ha hűtőben kell tárolni, használat előtt egy darabot vágj le a csomaagolásból, és félórát hagyd, hogy kicsit felmelegedjen.

Használat előtt vékonyan kenj rá nagyon vékonyan valamilyen semleges olajat, vagy krémet.

De nem fáj egyáltalán.

2021. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előrehajolsz, és feltolod. Ha hűteni kell, akkor a végét megolvaszthatod kicsit az ujjaddal. Utána viszont szorítani kell a feneked nagyon, mert ki akar majd csusszanni, illetve olyan lesz mintha nagy WC-zned kéne, de ne. Fél-1 óra is lehet, míg elolvad és felszívódik. Nem fáj amúgy, de kellemetlen. Ha kicsit félsz tőle, gondolj arra, hogy amit kinyomsz, az sokkal nagyobb.

Jobbulást!

2021. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kúp sikamlós anyagból van, tehát kissé felmelegítve könnyű betolni a végbélbe. Amiért sokan fájdalmasnak gondolják, az azért lehet, hogy a felülete nem elég meleg, tehát nem lesz sikamlós és a végbél záróizmai védekeznek a feldugás ellen.

Igaza van, aki említette, hogy a végbél igyekszik kinyomni. Ez világos, hiszen az a feladata, hogy ami ott a belekből összegyűlik, azt kinyomja, megszabaduljon tőle. Viszont a végbél és a záróizmai nem tudják, hogy annak bent kell maradnia.

2021. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen pózban próbáljam meg felhelyezni? Mert mindig ki esik
2021. máj. 10. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól előre kell hajolni és rövid ideig rajta tartani az ujjad, hogy ne lökődjön ki.
2021. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szorítsd össze, kb pár másodperc és szét olvad
2021. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

Sikerült a felhelyezése és nem is fájt egyáltalán nem éreztem semmit

Most már nem félek mert már tudom hogy meg se lehet érezni.

Nem értem miért de még élveztem is.

2021. máj. 10. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!

Húha, ezt azért fiúként ne hangoztasd😅😂

2021. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!