Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónalj izzadásra mit ajánlotok?

Hónalj izzadásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Vállban elég széles vagyok, és nem szeretem az over-size cuccokat. Minden polóm a hónaljamnál nagyon szűk, ettől jobban izzadok, és az eléggé meg is látszik, főleg a fehér polóimon pár használat után már besárgul az anyag. Most jön a nyár és rettenetesen zavar. Tud valaki valami jó izzadásgátlót? Hol tudom beszerezni? Esetleg egyéb módsze hogy csökkentsem az izzadság mértékét?

2021. máj. 11. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Dezodor
2021. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1es te tényleg azt hiszed hogy ezt nem tudom magamtól?! Használok dezodort naponta többször is, valami komolyabb térmék érdekelne, tapasztalatok.
2021. máj. 11. 07:40
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Az izzadás szükséges az életünkben, mert természetes úton hűti a szervezetünket az izzadságmirigyek segítségével. Egészségtelen ezt az izzadást gátolni, mert nem tud a tested lehűlni az általa kívánt hőmérsékletre. Ebből következhet sok alattomos betegség, aminek oka ismeretlen lehet. A kutyának nincsenek izzadságmirigyei, ezért a nyelvén keresztül szabadul meg a fölösleges hőtől azzal, hogy állandóan kinn lóg a nyelve és liheg.
2021. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Naturland Antisudor izzadásgátló oldat

Aluminium klorid oldat, de tényleg nincs izzadás azon a területen, ahova kened. Kb kéthetente kell használni.

DM- ben is kapható, de a webshopban nem találom..

2021. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem "komolyabb" termék kell neked, csak megfelelő dezodor.

Az izzadás önmagában egyébként természetes, és nem is egészséges elnyomni.

Nekem pl. az Olivia krémdezodor bevált, tökéletesen "szagmentessé" varázsol egész napra még akár nyáron is, reggeli egyszeri használattal.

2021. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Pont az alumínium az egyik oka, hogy sárga lesz a pólód.


A legtöbb dezodorban és izzadásgátlóban most már alumínium van, ami az izzadásban lévő fehérjékkel keveredve szép sárgás lesz.


Inkább tanuld meg kiszedni a foltokat és vegyél nagyobb pólót és varrasd be (amúgy se jót tesz a mirigyeknek, ha folyton el vannak szorítva). Ha van ismerős, aki tud varrni, akkor egy ilyen mozzanat az kb 10 perc pólónként (én tudok varrna, szóval tapasztalatból mondom).


Tehát:

1. mielőtt felveszed a pólót, hagyd, hogy teljesen megszáradjon a dezodor, mert ez is rásegít a foltokra.


2. próbálj ki alumínium mentes dezodort. Ezzel az a baj, hogy eddig a tested hozzá volt szokva az alumíniumoshoz, szóval egy ideig erősebben és büdösebben izzadnál. Te döntésed, hogy ezt halandó vagy-e bevállalni (lehet magaddal vinni törlőkendőt és "megmosakodni" és megint befújni magadat nap közben, hogy ezen segíts).


3. Ami segíthet a foltok kiszedésében:

- mosd át a ruhát egy picit (nem kell kimosni, de vizezd be, csavard ki, vizezd be megint)

- keverj össze 1:2-höz szódabikarbónát és vizet vagy szódabikarbóna+hidrogén peroxidot (nem hipót!) és dörzsöld bele a foltba. Hagyd rajta minimum 30 percet, de inkább 2-3 órát (akár egész éjszaka)

- Vágd be a gépbe (ne öblítsd ki előtte), rakhatsz mellé más cuccokat is, és mosd ki

Elvileg ki kellene, hogy szedje.


4. Ez már csak extra. Én dove krémes dezodort használok és még soha nem volt sárgafoltos a pólóm. [link]

Ilyesmi (én nem pont ezt a fajtát használom, de csak a csomagolás miatt mutatom)

2021. máj. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!