Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék leszokni a kávéról....

Szeretnék leszokni a kávéról. Mit igyak kávé helyett?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta kávézok, most 27 éves vagyok. A kávézástól elkezdtek sárgulni, szürkülni a fogaim. Az egyik első fogamon van egy hosszanti repedés ami egy picit besárgult, egy másik első fogamon pedig van egy apró tömés ami szintén elszíneződött. A fogorvosom szerint ha szebb fogakat szeretnék, el kell hagynom a kávét.

Már háromszor is próbáltam leszokni a kávéról, de nem sikerült. Amikor nem iszok kávét, akkor nem tudok wc-re menni. Legutóbb egy hónapja próbáltam leszokni a kávéról, két hétig nem ittam kávét. Ez idő alatt kb. 5x voltam nagyvécén, folyamatos székrekedéssel küzdöttem, fel voltam puffadva, rossz volt a közérzetem. Mivel nem bírtam már a folyamatos székrekedést, újra elkezdtem kávézni (napi egy csésze reggel) és újra gond nélkül végeztem a dolgom. A kávét próbáltam helyettesíteni gyömbérteával (napi 3x ittam), citromos vízzel, gyümölcslével, mentateával, de nem segített semmit se. Egészségesen táplálkozom, rostokban gazdag ételeket fogyasztok, napi 2-3 liter vizet iszok. Heti 3x kardiózok.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Nem szeretném ha 27 évesen teljesen elszíneződnének a fogaim.

Napi 3x-4x mosok fogat, nem dohányzom, vörösbort sose iszok, mégis csúnya sárgás fogaim vannak, amik helyenként elkezdtek szürkülni. Kólát, szénsavas üdítőket se iszok. Amikor nem ittam kávét picit fehérebbek voltak a fogaim.



2021. máj. 12. 10:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
napi 2 fogmosás elég. és a kávéról sem kell lemondani teljesen csak mérsékeld. igyál heti kétszer.
2021. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zöld teát. Ugyanúgy élénkít. Székrekedés ellen nem tudom jó e, azzal inkább menj orvoshoz.
2021. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak tipp, de esetleg igyál Nescafé-t, az talán kevésbe bántja a fogaidat.


Ezzel együtt nem sikerült meggyőznöd arról, hogy létező a problémád. Az ember foga bizony kicsit sárgás és nincs is ezzel semmi baj. Csak a szilikonos meg a photoshop-os világban vakitóan fehérek a fogak.

A szürkülés már más kérdés, ha az valós akkor az meg talán fogászati problémára utal. Pl. nem gyökérkezelt fog?

2021. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én napi kettőt ittam évekig, most az utóbbi időben kezdtem el picit leszokni róla. Az szerintem nem megy, hogy egyik napról a másikra semmi, legalábbis nekem tuti nem. Először azt próbáltam, hogy kicsit későbbre időzítettem, az elsőt felkelés helyett 10 óra körül, a másikat délután 3 felé ittam. Aztán egyre jobban kitoltam és ebéd után ittam az elsőt, és annyi elég is volt. Napi 2 helyett csak 1 már végül is az adag lefelezése, szerintem nagy "előrelépés". Nem feltétlen kell teljesen tiltani, pláne ha szereted. Mondjuk kétnaponta egy csésze az már elég kevés, nekem ez a következő célom, de ez már nehezebb, mint a napi egyre átállni. Székrekedésre nekem a citromfűtea is segít, azt esetleg még kipróbálhatod, de nyilván ez sem garantált megoldás. A fogaiddal kapcsolatban szerintem keress meg egy fogorvost, valószínű te hajlamosabb vagy sajnos az ilyen problémára, és ő biztosan fog tud mondani valamit. (Édesanyám közel 30 éve napi szinten 2 kávét iszik, és semmi nem látszik a fogán, szóval hajlam kérdése is lehet, ebből gondolom.)
2021. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én sok kávét iszok és nem sárga a fogam. Szerintem ez genetika. Amúgy a fekete tea jobban fog.

Ha kv után egyből fogat mosol, az nem segít?

2021. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a zöld tea is elszínezi a fogakat, de kisebb valószínűséggel mint a kávé. A zöld teában is van koffein, nem?

Nincs gyökérkezelt fogam.

2021. máj. 12. 10:44
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, genetika, anyumnak is ilyenek a fogai :( ezért is szeretném elhagyni a kávét.
2021. máj. 12. 10:46
 8/15 anonim ***** válasza:

A kávé az savas. Savas étel, ital fogyasztása után egyből TILOS fogat mosni. Saverózió. Csak mondom.

Esetleg lehet öblögetni, de nem hiszem, hogy sokat számítana.

2021. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, a zöld teában is van koffein, de jóval kevesebb. A matchában több, azt esetleg megpróbálhatod helyette. Lassabban felszívódó koffein, és sokan szeretik. (Szerintem mondjuk ihatatlan, de hátha neked beválik.)
2021. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Napi 1 reggeli kávé nem okoz ennyi problémát sőt. Ha nem keléshez iszod, hanem kivárod a tested természetes ébredési folyamatát és utána iszod (ez kb. 1 óra), akkor még egészséges is. Problémát nagyobb mennyiségben okozhat (napi 3 csésze fölött), illetve akkor, ha azzal kelsz fel.

Ki kell hogy ábrándítsalak, ez a fog sárgulás nem a kávé hibája, mivel alap esetben (pláne ennyi mennyiségtől) nem szabadna sárgulnia a fogaidnak tőle.

Én napi 1x mosok csak fogat (van, hogy elfelejtem), megiszok olykor 3 kávét is és nem sárgák a fogaim.

2021. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!