Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális? Rossz szokás...

Ez normális? Rossz szokás vagy pszichés probléma? (Lent)

Figyelt kérdés

Lassan 16 éves lány vagyok, és kb 7 éve rágom a körmömet. a körömágyat is, a bőrt is. és néha már belül sírok, mert annyira fáj amikor letépem akörmöt a körömágyról, és valamikor vérzik is, és nagyin rossz. de ritkán élvezem ha fáj.


Ám ha nyugodt napjaim vannak, visszatudom magamat fogni, és nem érzek kényszert hogy rágnom kell.

Néha csak íy csinosítgatásból tépegetem és kisbicskával vagdosom a bőrt!


Szerintetek rossz szokás vagy pszichés baj is áll a háttérben?


Ám igen elégedetlen avgyok magammal, érdekelnek a fiúk, és barátok is csak ink fiúk legyenek! ...stbstb


Ám helyre hozható még a köröm ágyam? nagyon rövid lett? nem nő az vissza valahogy?


és mit tegyek hogy ne rágjam ennyire a körmöm? gyógyszerre nincs pénz(csípő köröm lakk stb) ám sűrűn mosom a kezem szal a paprikázás az ujjam végére+köörmre, nem vált be, amúgy is oké nekem a csípős dolgok.


köszönöm.


2010. aug. 23. 19:19
 1/7 Reni^^ válasza:

Szia:)

Én is 16 vagyok:) Egy jó darabig én is rágtam a körmöm, hasonlóan, mint te. Én magamtól leszoktam.


A körömrágás az egy kényszerbetegség általában a szorongás következménye. Ahogy Te nevezted; legyen pszichés baj. De nagyon vigyázni kell vele mert,a körömredőd felduzzad, majd ez elfajulhat a körömágy gennyes gyulladásáig, s a körmöd harántbarázdákkal lesz teli. Ami elég kellemetlen. Nagyon fáj és nem esztétikus. Nagy akarattal le lehet szokni, de akkor is orvosi segítségre lenne szükséged véleményem szerint. Ne hidd hogy gáz. Mert nem az.


És hogy mit javaslok, mint 4 éve tiszta körömrágós?! XD

Hát.. próbáld meg megváltoztatni a környezeted. Ha nyugodt vagy, akkor nem rágod annyit. Ha a kényszer elő akar törni, akkor vegyél elő egy rágót. Vagy figyeld meg a barátnőidet. Nekik biztosan szépek a körmeik. Te nem szeretnél olyat?! Ösztönözd magad. Írd fel a kezedre, hogy NEM RÁGOM! Vagy még egy megoldás.. Ragtapasz. Ha ez sem válik be, akkor gondolj bele abba, hogy a nevelőidnek vajon dominál ez az esztétikai állapot?


Sok sikert ^^

2010. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Reni^^ válasza:
Kimaradt: Visszanő! Bármi hihetetlen regenerálódik. Csak figyelj rá, hogy ne rágd. Nem étel :)
2010. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépe, ezt a jó tanácsot! :)

Csak az a baj, hogy nekem a rágó se segíte nagyon :( Illetve van amikor ideges vagyok és elkezdtek rágózni, aztán valami felhúz és ugyna úgy a számba veszem a kezem :S:(


Hiába nézegetk szép körmöket, csak addig hazsnál, sőt volt aikor nézegettem, és 1x csak azt vettem észre, hogy közben lerágtam, mert azér voltam idegs, hogy nekm nem ilen :S:-/:(

2010. aug. 25. 14:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és ragtapaszt nem szeretnék pocsékolni, de ha már vérzésig rágom, akkor etszek rá. de azt is lerágom :S:-/
2010. aug. 25. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy vele, hogy nem jó. Ne csináld, magadnak ártasz. Húzz cérnakesztűt a kezeidre.
2010. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jáj ! hát normális vagy te gyermekem?

hagyd abba és kész!

különben később nagyon ronda lesz és lerohad a kezed!

2010. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mokiki válasza:

nem tudom mennyire aktuális, de azért írom...

én is nagyon sokáig rágtam a körmöm meg a körülötte lévő bőrt. Nekem nagyjából sikerült leszoknom, azért mert szégyeltem a kezeimet. (Elég nehéz a buszon úgy kapaszkodni hogy közben a körmeimet is takargatom...) Nekem az segített, hogy sokat lakkoztam a körmeimet és mindig babrálok valamit a kezeimmel. pl. a telefonomon lógó dísznek a kis madzagját csavargattam meg ilyesmik és ez bevált. :))


egyébként könnyű mondani hogy csak szokj le, elmondanám hogy ez tudat alatti, szóval nem igazán lehet irányítani...

2013. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!