Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok, stresszhe...

16 éves lány vagyok, stresszhelyzetekben felmegy a vérnyomásom 160/110-re, és elkezd összeszorulni a torkom, kiszárad a torkom, ver a szivem, izzadok, és halálfélelmem van, pszichiáter kiírt 0.25mg xanaxot napi 3-at szedek ebből. Többi lent?

Figyelt kérdés

Az a baj, suliba se tudok járni, mert ez történik.

Azt mondta a pszichiáter kezdjek el edzeni, és direkt vigyem fel a vérnyomásom ilyen nagyra, hogy megszokja a szervezetem.

Tudnátok tanácsokat adni ezzel az egésszel kapcsolatban?


2021. máj. 14. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

16 éves gyereket teletömni nyugtatóval...baromi okos megoldás.


Első körben kellene egy pszichológus, akivel tudsz BESZÉLGETNI és rájöttök, hogy mi váltja ezt ki nálad és meg kellene tanulnod jól lereagálni.


Én nem vagyok ugyan orvos, ellenben évekig durva pánikbetegséggel küzdöttem.


A pszichiáter szerintem ne adjon edzési tanácsokat, mert nem orvos. Én a helyedben konzultálnék egy kardiológussal is, hogy ő mit javasol. Nem biztos, hogy egészséges felvinni a pulzosodat 120 fölé pl, ha amúgy is rosszul vagy olyankor.


Azzal egyet értek, hogy a sport baromi jó stresszlevezető, nekem a futás és a jóga sokat segített. Meg a Valeriana, ami nem gyógyszer.


Én nem akarok beleszólni meg rossz tanácsot adni, de ha a helyedben lennék megetetném a Xanaxot a pszichiáterrel és keresnék egy pszichológust.

2021. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

“A pszichiáter szerintem ne adjon edzési tanácsokat, mert nem orvos.”


De, a pszichiáter orvos, a pszichológus nem az. Egyetértek abban, hogy ide pszichoterápia kell, nem gyógyszer első körben. Főleg nem napi 3x egy 16 évesnek.

2021. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 hónapig jártam ezzel pszichológushoz, légzési gyakorlatok, pszichoterápia, agykontroll, erőszakmentes kommunikáció, mik a szükségleteim, meditáció, minden volt, de nem segített.
2021. máj. 14. 11:06
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha sport közben megy fel a vérnyomásom nincs bajom, nyugodt vagyok, lehet akár 160/110 is, de ha megijedek suliban és úgy megy fel akkor van ez.
2021. máj. 14. 11:07
 5/9 A kérdező kommentje:
1 hónap pszichológus után nem volt semmi változás, most nemrég kezdtem neuropszichiáterhez járni, azóta egy picit jobb de még mindig nem tökéletes.
2021. máj. 14. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Idővel kinövöd én is így voltam csak most szorogásba mentem át nyugtatót nem írnak ki nekem.
2021. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De mitől ijedsz meg suliban, mire gondolsz pontosan?
2021. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg rossz emlékem volt a suliban, amik mára már traumák, rengeteget bántottak, nem érzem magam biztonságban, és felmegy a vérnyomásom.
2021. máj. 16. 12:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Már nem bántanak, thai boxolok fél éve, és edzek, de akkor is, ez megmaradt bennem.
2021. máj. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!