Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosok, milyen gyógyszert...

Orvosok, milyen gyógyszert szedtek?

Figyelt kérdés
Mivel ti is emberek vagytok, előbb-utóbb sajnos mindenkit elérnek a problémák. Magatoknak írjátok fel? Be meritek szedni ugyanazt, amit a betegeiteknek írtok ugyanarra a problémára?

2021. máj. 14. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Egy csomó orvos rokonom, ismerősöm van.

Persze, bizonyos gyógyszereket felírhatnak maguknak és az egyenesági hozzátartozóiknak (de a testvérüknek nem, ami szerintem h*lyeség). Amit csak szakorvos írhat fel, azt nem írhatják fel, hacsak nem pont azon a szakterületen dolgoznak. Amúgy írhatnak beutalót is.

Mindannyian így csinálják, minek járkálnának ők és a közvetlen családtagjaik fölöslegesen a háziorvoshoz?

És miért ne írnák fel ugyanazt, amit a betegeiknek is ajánlanak? (Hacsak nincs valami speciális ellenjavallat?)

2021. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. De van olyan, hogy ugyanarra a problémára (pl. hasraütés szerűen legyen magasvérnyomás) a betegnek rengeteg mellékhatással rendelkező gyógyszert írnak, maguknak meg valami speciális nulla mellékhatásút?
2021. máj. 14. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát őszintén remélem, hogy nincs ilyen...

Bár olyanról már hallottam, hogy az orvost megbüntették, mert túl drága gyógyszert írt fel, szóval akár még ez is előfordulhat időnként:(

2021. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én legjobb tudásom szerint a lehető legjobb gyógyszert írom fel a betegnek és magamnak/családtagjaimnak is.

Nem feltétlen ugyan azt mindenkinek, hanem egyénre szabottan a neki legjobbat.

Egyébként nincs olyan hogy az egyiknek rengeteg mellékhatása van a másiknak nulla, és majd én kivételezek.

2021. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A betegemnek ugyanazt a gyógyszert szoktam felírni, amit saját magamnak írnék ha az ő helyében lennék. Nem írok rengeteg mellékhatású gyógyszert. Az átlag gyógyszernek van 1-2 olyan mellékhatása amire lehet számítani, hogy jelentkezik, olyan gyógyszer meg gyakorlatilag nincs aminek semmi mellékhatása nincs.

Testvérnek is írhatunk gyógyszert. Unokatestvérnek nem írhatunk.

2021. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért nem írhattok unokatestvérnek, ha testvérnek meg igen?:D
2021. máj. 16. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a testvér polgári törvénykönyv szerint hozzátartozó az unokatestvér pedig nem az, és a pro familia csak hozzátartozóra vonatkozik.


"1. közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér;


2. hozzátartozó: a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa;"


Ami vicces, hogy apósnak, anyósnak sógornak viszont írhatok pro familia.

2021. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!