Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy időre jöjjön...

Mit tegyek hogy időre jöjjön meg a menszeszem?

Figyelt kérdés
Köszöntelek! Én egy nagymama vagyok.. Régebben már kértem itt tanácsot 9 éves unokám menszeszével kapcsolatban. Nos, utána az történt hogy a gyerek 1 évig szedett 3 féle gyógyszert, ami rendezte azt hogy időre /28 napra/ jöjjön meg a menszesze és ne legyen túl sok. Hál Istennek egy idő után /talán télen/ az orvos leállította, hogy már nem kell.. Most az a helyzet állt elő, hogy csak nem rendeződött a menszesz időpontja, össze-vissza jön meg neki, és hogy meddig tart, az sem egyforma. Lányom elvitte ismét, hogy kellene a gyógyszer újból, mert így nem lehet kiszámolni hogy mikor jön meg neki. Ráadásul rögtön nagyon sok van, úgy hogy "védőbugyiban" kell olyankor lennie. Ha az iskolában jön meg az nem olyan gond, mert a szomszédba van, megoldható. /bő vérzésre javasolta csak az orvos valami vérzéscsillapítót/ Amiért írok: júliusban mennének a Balatonra, és ugye nem lenne jó ha épp akkor menszeszelne. Azt szeretném kérdezni hogy a most 10 és fél éves kislány szedhet-e valamit előtte egy hónappal, hogy vagy előtte, vagy utána jöjjön meg neki. Tudom hogy a "nászutasok" 1 havi fogamzásgátló tablettát szednek olyankor, de kérdés hogy ezt egy gyerek szedheti-e. Tudom, kérdezhetnénk az orvost is, de a lányom ezt elfelejtette megkérdezni. Újból hívni nem szeretné, mert megmondta hogy nem kell az már, majd beáll most már. Egyáltalán van valami javaslata valakinek hogy mivel lehetne ezt megoldani? Részemről örülök hogy már nem szedi a gyógyszereket, mert nagyon aggódtam, féltettem miatta. Csak tényleg ha már elmennek akkor jó lenne ha jól is érezné magát, tudna fürödni. Tudom hogy az időjárás is befolyásolhatja a fürdésüket, de ez más. Melegben abba a bugyiban nagyon kényelmetlen és meleg lenne. Köszönöm a válaszokat, hátha sikerül ezt valahogy megoldani.

2021. máj. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az unokád csak azért szedett gyógyszert, mert 9 évesen nem volt rendszeres a menszesze? Ez nonszensz.
2021. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én lányom 12 éves tavaly jött meg neki azaz 11 éves volt és neki még mindig rendszertelen ,mivel a te unokád még fiatal ezét szerintem nem kell neki semmilyen gyógyszer idővel be fog állni neki is , ha pedig ott fog neki megjönni akkor szívás esteleg meg lehet tanitani neki a tappon használatát is de persze még nagyon kicsi a csajszi , meg persze ha ő is akarj csak hogy legalább addig amig fürdik!:)
2021. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1/2! Annak tartottam én is, de más megoldás nem volt. Kiszámíthatatlan volt mikor jön meg neki, ha pedig megjött szinte ömlött belőle valami darabos "trutyi". Nem örültem neki, de beláttam másképp nem lehet, túl "gyerek" volt még hozzá, az iskola sme tudta hogy kezelje. Mindegy, túl vagyunk a gyógyszereken,hál Istennek nem lett gond belőle.

2/2! Próbálta az anyja a tampont, az egészen picikét, de még az is nagy volt neki, na meg egyáltalán nem szerette volna. MOndtam a lányomnak, hogy ne aggódjon éppen emiatt, mert lehet ott az időjárás is oylan hogy nem tudnak fürödni..

Olvastam hogy kell 2-3 év, amig beáll a rendszeres menszesz, de lassan már az is eltelik.

2021. máj. 14. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy kéne felkeresni egy orvost ! most hány éves az unokád?
2021. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
újból én vagyok azt még hozzá tenném hogy lehet hogy magán orvost kéne keresi
2021. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4/5 és 5/5!

Unokám 7 hónapra született cszászárral, mert anyukának terhességi mérgezése lett. /lehet más a neve, már nem tudom/Mindketten életveszélyben voltak, de végül is rendben haza jöhettek. Tehát nem tudom pontosan mennyi idős, mert naptár szerint augusztusi. Most lesz 11 éves, és már 9 évbes még nem volt amikor meg jött neki....

Lányom magánorvoshoz vitte eddig mindig a kislányt, bár sok probléma nem volt vele, nem beteges hál Istennek. Tehát ez a nőgyógyász is maánorvos volt. Gondolom ő úgy találta hogy tovább nem lehet szedni a gyógyszert, nehogy valami baj legyen a kislánnyal. Egyébként 158 centi, és 56 kiló az unokám. Fejlett, én is az voltam.:)

Itt most csak 1 hónapról lenne szó, amivel átblikkelnék, kitolnák a menszesz idejét.

2021. máj. 15. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
hát pedig az orvoson kívül nagyon más lehetőség nincs ....:) nagyon sajnálom szegény kislányt
2021. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!