Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit számolok el? Mennyi az...

Mit számolok el? Mennyi az esélye arra, hogy egy 16-18 éves fiatal belehal a Covid-ba?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán nézegettem statisztikákat, csak a hallott hírekből informálódtam. Azt tudom, hogy most már a 16-18 éveseket is oltják. Eddig úgy tudtam, úgy hallottam, hogy erre azért van szükség, mert rájuk is eléggé veszélyes a vírus, bár valamivel kevésbé mint az idősekre. Konkrét számot nem hallottam sehol erről, csak az az érzet volt bennem, hogy akkor nekik is megéri beadatni az oltást, a saját érdekükben. Most viszont megtaláltam ezt a táblázatot: [link] (A 2. táblázat elvileg frissebb.) E szerint a halottak csak 0,04 %-ka esik 0-17 éves korba. Innen meg kiszámoltam, hogy akik elkapják (kortól függetlenül) azoknak a 2,07 %-kuk hal bele: [link] Tehát akkor arra az esély, hogy egy 0-17 éves fiatal meghaljon 0,00083 %, mivel ennyi a 2 szám szorzata. Tehát minden 120 ezredik ilyen korban levő hal bele a koronavírusba, ha elkapja.

Mit számolok el? Ennyi nem lehet. Ez nagyon kevés. Sokkal többnek "kellene meghalnia". Ennél többen halnak meg ebben a korosztályban autóbalesetben. (Sose voltam jó matekból, ne csesszetek le ha nagyon alapvető dolgot rontottam el 😀)



2021. máj. 14. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

A fiatalokra nem a Covid akut tünetei veszélyesek, inkább a poszt Covid az, ami jobban veszélyezteti őket.

Inkább azért erőltetik az oltásukat, mert ők már eljárnak bulizni, közösségi életet élnek, és ezáltal tünetmentes hordozókká válnak.

2021. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha azt írná a statisztika, hogy az esélyed 1:10-millióhoz és az az 1 éppen Te leszel - megvigasztalna? Neked ugyan már Ámen, de a családod, rokonaid gyászolnának ám!
2021. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Ja értem, szóval hogy ne fertőzzenek meg másokat, azért van értelme az ő oltásuknak.

#2: Felesleges 1:10 milliós esélynél azon gondolkodni, hogy mi van ha én leszek. Nagyobb az esélye, hogy belémcsap a villám, és attól halok meg. Ha minden ilyen esélyű halálozásra csak 1 percet fordítanék naponta, akkor nem jutna idő még az alvásra sem, annyi mindenre kellene gondolni.

2021. máj. 14. 20:21
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Jól számolsz, de majd kikiáltanak oltásellenesnek
2021. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

#3 Nem. Az az értelme az oltásnak, hogy ha elkapod a betegséget, enyhébb, gyorsabb lefolyású lesz, és akkor talán nem kell életed végéig tartó károsodás miatt szenvedned, amit a vírus okozhat. Pl.: depresszió, szédülés, fejfájás, fülzúgás, emésztési problémák, kiütések, fáradékonyság, mellkasfájdalom, és így tovább...

A múltkor láttam a TikTOkon egy amerikai tinilányt, aki amiatt sírt, hogy miután felgyógyult a COVID-ból maradandó egészségkárosodása lett és most már élete végéig gyógyszereken kell élnie, és az életminősége romlott emiatt...

2021. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: Ez valami új mutáció lehet, ami ott terjed? 😨 Én 1 hónapja kaptam el. Illetve nem csak én, hanem szinte az egész családon átment, meg ismerősi körben is azért elég sokak átestek rajta. Egyikünknek maradt semmilyen tünete. Egyedül csak hírekből hallottam erről, nem ismerek olyan embert, akinek maradt volna, és az ismerőseim sem ismernek. Tehát valószínűleg hasonló gyakorisággal következik be, mint a halál.
2021. máj. 15. 08:46
 7/12 anonim ***** válasza:
jön valami indiai mutáns most lehet nem lesz nyitás egyesült királyságban sem nyitnak és ott sokkal több ember van beoltva mint itt
2021. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
lehet nem nyitnak*
2021. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

Kérdező,

a mai helyzeted szerint szerencsés vagy a rokonságoddal együtt. Viszont nem tudhatod, hogy később nem lépnek-e fel olyan tüneteitek, amik ebből a fertőzöttségből adódnak.

Régiek is tudták, hogy jobb a bajt megelőzni, mint gyógyítani. Az oltás - a megelőzést jelenti.

2021. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
#6: Annyira ritka, hogy a betegek 10-20%-át érinti, és külön szakambulancia hálózatot hoztak létre a számukra már itt, Magyarországon is.
2021. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!