Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a hitelesebb?

Melyik a hitelesebb?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé sűrűn olvasom a fórumokon és Facebookon hogy sokan ezért és azért nem adatják be maguknak a covid vakcinát, ezek menyire hitelesek? Biztonságos a vakcina (nyilván ezalatt azt értem hogy ilyen maradandó dolog nem lesz ugye?)? Mellékhatásai mik vannak?

És az az állítás menyire igaz, hogy aki egészséges az nem kaphatja el a covidot (én is az vagyok, télen mégis elkaptam az influenzát elvileg nem kellett volna tudnom ilyet)?

A Pfizer esetében ezekből mi igaz és más a többivel szemben? Válaszokat köszi.



2021. máj. 14. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

"Mostanában eléggé sűrűn olvasom a fórumokon és Facebookon hogy sokan ezért és azért nem adatják be maguknak a covid vakcinát, ezek menyire hitelesek?"


Semennyire. Ostoba emberek feleslegesen keltenek pánikot. Pletykákra hagyatkoznak ahelyett, hogy szakemberektől és hivatalos (azaz tudományos) forrásokból tájékozódnának. Csak minimális energiába kerülne utánanézni az állításoknak...


"Biztonságos a vakcina (nyilván ezalatt azt értem hogy ilyen maradandó dolog nem lesz ugye?)?"


Persze, hogy biztonságos. Szerinted oltanák emberek millióit egy maradandó károsodást okozó vakcinával? Amelyik vakcina megkapta a forgalombahozatali engedélyt az Európai Gyógyszerügynökségtől, az biztonságos.


"Mellékhatásai mik vannak?"


Csak be kell írnod a keresőbe és megtalálod az OGYÉI hivatalos tájékoztatóit. Pl. Sinopharm [link]


"Aki egészséges nem kaphatja el covidot."


Baromság. Rengetegen egészségesek voltak mielőtt elkapták.

2021. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem van(volt) teljesen egészséges ismerősőm, 42 éves; sportol; egészséges életmód, semmilyen betegsége nem volt (rendszeresen vizsgálták), és elkapta a Covidot, egyik héten kedden lett meg a + tesztje (oda még saját lábán ment el), szerdán kicsit gyengének érete magát, csütörtökön jobban volt, pénteken kórházba került szombaton este hívott a felesége, hogy belehalt.
2021. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Értem. És azok a vakcinák amik még nem kaptak engedélyt az EU tól vagy a WHO tól, csak a kormánytól? És az hogy a vakcinák (pl: Pfizer) kísérleti fázisban van az igaz vagy sem, mert utánanéztem és van ahol ezt van ahol a másikat írják (külön is nézegettem, hivatalos orvosi szaklapokat, ott is ez van, de nehéz eldönteni).
2021. máj. 14. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
3# Én az EU és a WHO engedélyezési folyamatában jobban bízom, mint a kormányéban, de ezt mindenki döntse el egyénileg.
2021. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Értem (megsúgom én is), eltérek egy kicsit a tárgytól, a Pfizer (ezen gondolkodom) oltást egyáltalán engedélyezte? (olvasni tudok olvastam, és megint csak padhelyzet hol ez van hol az a WHO oldala magyarra fordítva egy katyvasz).
2021. máj. 14. 23:22
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha olyan egyszerű lenne, hogy az emberek szednek XY vitaminokat, sportolnak, elegendő folyadékot isznak és akkor elenyésző eséllyel lesz súlyos a COVID és elenyésző eséllyel lesz poszt-COVID, akkor ezt hangsúlyoznák a szakemberek. Nem igaz?


Nem érem fel ésszel, hogy emberek tudósok, kutatók tízezreinek (százezreinek) nem hisznek.

2021. máj. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
#5 mi az a padhelyzet? Az ahogy a pad áll? Mert én is szoktam olvasni, de most olvasok ilyet először
2021. máj. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
#6, ahogy én látom, orvosok között sincs egyetértés, sem a vírussal, sem az oltással kapcsolatosan. Egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt. Épp ezért, én már inkább nem is a magyar tudósoktól tájékozódom, hanem mindenféle területen praktizáló külföldi eü. szakértők videóit nézem. Ahogy én látom, jelenleg már mindegy, hogy oltatlanul vagy oltottan, egyik csapatnak sem lesz túl rózsás a helyzet.
2021. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyikrol se tudni h biztonsagos e.. mindenkire mashogy hat. Hossutavo mellekhatasokrol meg tipp sincs kb. Nemhiaba nem adatja be az emberek nagyobb resze
2021. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az oltásnak nincs hosszú távú mellèkhatasa

Két hét alatt lebomlik minden az oltások összetevője között. Kèrdezd meg az orvosokat. Biztos elmagyarázza.


Dohányzásnak, alkohol fogyasztásának van hosszú távú mellèkhatása.

2021. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!