Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy győzzem le azt a félelmem...

Hogy győzzem le azt a félelmemet, hogy szó szerint rettegek a vérvételtől?

Figyelt kérdés

Már húsz éves vagyok, és még mindig rettegek, mint egy óvodás. Tudom, ciki. Hála az égnek nem sokszor volt eddig vérvételem (összesen kettőre emlékszem egész életemben), az utolsó négy éve volt, és pánikohamszerű tüneteim voltam, három ápolónő kellett, hogy levegyék tőlem (nem ugráltam, meg ilyesmi, csak nagyon remegett a kezem, és nagyon rosszul voltam). Most mennem kell hamarosan sportorvoshoz, és valószínűleg el fog küldeni, de én nem bírom erre rávenni magamat, nagyon rettegek. Erre gondolok, és elkap a síró görcs, és megint rosszul vagyok. Tudom, ez nagyon gyerekes, de nagyon erős a fóbiàm nem tudom, hogy kéne leküzdeni. Tudom, ne nézzek oda, ne gondoljak rá, de rohadtul fáj, és nem bírom. Éltem már át fájdalmat, csípődött be ideg a hátamban például, napokig alig bírtam mozogni is, és egy gyógyszer sem használt rá, volt már erős fogfàjàsom, erős görcseim, küzdősportolok is, ott is éreztem már fájdalmat. De ezeket is jobban viselem, mint azt, hogy megszúrkàlnak, és a karomban van a tű hosszú időn keresztül. Egyszerűen meglátom a helyiséget, a rengeteg beteg emberrel akik vérvételre várnak, végig nézem, ahogy szurkàljàk az embereket és már jönnek a pánikrohamszerű tünetek, majd legrosszabb esetben elájulok.

(Nem tudom hol hogy zajlik, de nálunk van kb 50 ember vérvételen, és egy nyitott ajtónál végzik az egészet, és az összes beteg végig nézi a másikat a művelet közben).

Szóval hogy tudnám ezt legyőzni? Esetleg valami nyugtatóval? Vagy valami természetes dologgal? Vagy valami egyéb tipp?

Kérlek ne szóljatok be, tudom, hogy nagyon gáz, nem is hangoztatom ezt senkinek, csak most már felnőtt létemre illene legyőznöm ezt.

/L


2021. máj. 15. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki hogy ettől ennyire félsz, nem vagy egyedül, esteleg menj el egy terápiára vagy ilyesmire.
2021. máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj magánrendelőbe, szánj rá pénzt! Ne állami helyre, ahol nincs idejük rád. Én is féltem a tűtől, de aztán elmentem egy magánhelyre, nem volt kórház szag, a váróterem kb.mint egy szállodai szoba úgy nézett ki. Nem láttam más vérvételét, mert csak én voltam a szobában, ahova behívtak. Nagyon kedvesek voltak, elmondtam, h.félek, bátorítottak, fekve vettek vért, maradhattam is fekve egy darabig még. Szóval ekkor tört meg a jég. Azóta inkább szánok rá pár ezer ft-ot pl.itt Szegeden 3000ft.
2021. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel. Egy komoly műtét miatt két hétig kórházban voltam, ahol nem egyszer hajnal 5-kor már jöttek vért venni. Azóta már nem érdekel a dolog.


Kívánom hogy neked ne legyen ilyen kiképzésed.


30F

2021. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!