Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan javít az emésztésen és...

Hogyan javít az emésztésen és csökkenti a bélgörcsöket a kalcium magnézium kapszula (almaecettel)?

Figyelt kérdés

A kapszula hatásai köze fel van sorolva

Köze van a magnézium hiánynak az emésztéshez?

A válaszokat köszönöm


2021. máj. 16. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudok korrelációt elképzelni.
2021. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Max. azt tudom elképzelni, hogy kalcium-karbonátról és magnézium-oxidról van szó, mert ezek elreagálgatnak a gyomorsavval és csökkentik a savasságát (azaz növelik a pH-ját). Az almaecetnek szintén a gyomorsav semlegesítésében van valamilyen hatása - pl. refluxhoz. De a gyomor megelőzi a beleket, nem tudom, hogy a belekre milyen hatása lehet. Esetleg szintén a magnézium-oxidnak lehet székletlazító hatása is. De hozzáteszem, hogy egy ilyen összetételű kalcium-magnézium étrendkiegészítőnek ha bármilyen hatása is van, akkor az tényleg csak ez lehet, nem pedig a kalcium vagy magnéziumpótlás, mert egyrészt akadályozzák egymás felszívódását, másrészt egyik se számít jó felszívódású vegyületnek. Kb. annyinak van esélye felszívódni, ami a gyomorsavas reakcióból szabaddá válik. Csodálkozom, hogy ilyeneket felsorol a terméktájékoztató, mert Magyarországon elvileg nem szabad ezeket ráírni a termékekre. Bár simán forgalmaznak olyan német, meg más külföldi szereket, amiken meg rajta van, mert nem a magyar volt a fő célpiac.
2021. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De miért nem jó együtt a kalcium és magnézium? Én úgy hallottam ezek együtt sokkal jobbak
2021. máj. 18. 17:59
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Mert a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását. Leírták. Vagy ha magnéziumból van több, akkor vice versa.

A kalcium és a magnézium a sejtek szintjén 2:1 arányban működik, az egyikhez kell a másik. Innen jöhet az a tévhit, hogy így kell beszedni őket, de ez nem igaz. Nem is tudnál rá hatni, hogy 2:1 arányban vedd fel őket, mert a test úgy veszi fel, ahogy tudja/akarja, tökmindegy, hogy szedted be.

2021. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!