Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik oltás a jó?

Szerintetek melyik oltás a jó?

Figyelt kérdés

2021. máj. 16. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Pfizer- Biontech
Moderna
Szputnyik V
AstraZeneca
Sinopharm
Janssen
75 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Nézőpont kérdése.

Utazáshoz úgy láttam(konzulatus weboldalát néztem), hogy csak nyugatival lehet.

Nekem van egy krónikus tüdőbetegségem és az orvosom azt mondta, hogy mindegy mivel oltakozok csak kínaival ne. A kínaival kapcsolatban pl általános iskolai tanáromnál 2 oltás után sem voltak antitestjei. Nem tudni, hogy azért mert nem ér egy forintot se vagy többször kell-e oltani vele. Vagy csak erre a vírusra nem jó a régi hagyományos oltás.


A funkciót mindegyik ellátja így vagy úgy.

2021. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Mindegyik jó. Utazni is lehet mar sok helyre a kínaival es az orosszal is
2021. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Utazni a kinaival meg az orosszal nem lehet, csak Kelet-Europaba, Nyugatra nem, ugyanis a keleti vakcinak az EU-ban nincsenek engedelyezve.
2021. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
3-as! Nyugatra jelenleg semelyik oltással nem lehet utazni, csak németbe és ausztriába. Ausztria pedig már elfogadja a kinait, sanszos hogy hamarosan az oroszt is. De a végén mindenhol el fogják fogadni. De ha nem engem az se zavar, ugyse járok nyugatra, azokba az országokba ahova meg tervezek menni még idén (Szerbia, Románia, Moldova, Grúzia, Montenegro, Bulgaria) ott már most elfogadják
2021. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Én AstraZenca-t választottam. Az mRNS technológia nagyon új ès sokkal kevesebbet tudnak mèg róla hosszú távon a kutatók mint az egyèb vektorvakcinák kiváltotta reakciókról, mint pl az astra is. Keleti szóba sem jöhetett nàlam, lehet egyszerűen hangzik de sokkal jobban bízom Oxfordban mint a ruszkiban/kínaiakban. Pfizert/ Modernat a bizonytalanság miatt hanyagoltam de az Astra egy tökéletes közèpút volt és nyugati minősèg. Egyáltalán nem bántam meg.
2021. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Amelyiket megkapod. (mindegyik/bármelyik)
2021. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 cukikutyus ***** válasza:
83%

Kínai tök jó :) Ma 1 hete kaptam meg.Az első napon volt egy 10 perces rosszullétem,aztán a 2.éjszaka volt kicsit rossz,mert nem bírtam aludni.Azóta minden oké.

Más vakcinákról több mellékhatást hallottam.

2021. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Elözö, nem attol jo egy vakcina, hogy rögtön a beoltas utan alig vannak tüneteid!!!! A hatasossag a mervado. Es itt a Moderna, meg a Pfizer jar az elen. A Sinopharm a legkevesbe hatasos!!
2021. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 cukikutyus ***** válasza:
73%

Előző,már mondanak mindenfélét,én a kínairól is jót hallottam hatékonyság szempontjából is.

De nekem az is számít,hogy ne kínlódjak vele sokat,meg ne kapjak trombózist,stb.egyéb dolgokat az oltás után,ígyhát a azt választottam a Sinot.

Eleinte AstraZeneca párti voltam,de miután láttam,hogy nővérem is 3 napra kidőlt tőle,meg a vérrögös eseteket olvasva már inkább gondoltam nem vállalom.

Barátom ma kapta meg a Janssent,eddig semmi baja.

2021. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Janssentől 39 fokos lázam lett. Másnap is 38 volt. 3napra már enyhe hányinger maradt.
2021. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!