Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik, ha 19 éves...

Mi történik, ha 19 éves koromig nem jelentkezek át felnőtt háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, gyermekorvosi praxisban. Jelenleg vidéken lakom, de szeptembertől Budapesten fogok egyetemre járni, ezért nem szeretnék bejelentkezni vidéken felnőtt háziorvoshoz. Attól tartok, hogy a 19. születésnapomtól automatikusan besorolnak a legközelebbi háziorvoshoz. Ezt viszont semmiképp sem akarom, mert a helyi háziorvossal volt egy hatalmas összetűzése a családnak.

Érdemesebb még előtte bejelentkeznem egy másik háziorvoshoz és utána Budapesten bejelentkezni egy másikhoz?



2021. máj. 16. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Nem történik semmi, nem sorolnak be sehová.
Automatikusan betesznek a legközelebbi háziorvos praxisába.
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, hogyan is zajlik mindez, az viszont tuti, hogy 18. életéved betöltését követően biztosan történik veled valami, mármint olyan szempontból, hogy nem maradhatsz a körzeti gyermekorvosnál. (Gondolj csak bele, akkor huszon, harminc, negyven évesek is ennyi erővel simán maradhatnának a gyermekorvosnál, ami kicsit vicces azért. A kórházban sem a gyermekkórházban látnak el 18-tól.)

Budapesten akkor tudsz csak házi orvoshoz jelentkezni, ha budapesti lakcímed van, ezt kalkuláld bele.

2021. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
#1 A 18. betöltése után még maradhat a gyerek-háziorvosnál, de egyéb szakrendeléseken már csak a felnőttben látják el.
2021. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: A 19. életév betöltéséig lehet gyermekorvosi praxisban maradni.

Tavaly ősszel történt velem, hogy nem is tudtam pontosan melyik praxisban vagyok. Akihez már 10+ éve jártam, ő nem tudott felvenni praxisba, vagy magánrendelésre jártam, vagy ambulánsan látott el a TB rendelőben.

A COVID miatt az ősszel viszont már nem tudott fogadni. (Valami olyasmit mondott, hogy PCR tesztet csak a saját háziorvosod kérhet, így nem láthat el.) Körbetelefonáltam a fél világot, mire az iskolavédőnő segített megtalálni, hogy igazából kinél vagyok praxisban.

A budapesti lakcím megoldott, így ezzel nincs probléma.

2021. máj. 16. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A NEAK ügyfélkapuja szerint még mindig a gyermekorvoshoz vagyok bejelentve, annak ellenére hogy 20 éves vagyok, 19 évesen még mentem is oda (csak igazolás kellett, de az gyorsan)


[link]

2021. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!