Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy most...

Csak én érzem úgy, hogy most se jobb a járvánnyal az életünk mint egy éve?

Figyelt kérdés

Megkaptam az első adag oltásomat, elvileg mehetnék fürdőbe, étterembe, nyáron fesztiválra, nagyobb biztonságban érezhetném magam, de hiába.

Most is ugyanúgy félek a vírustól mint egy évvel ezelőtt.

Most sem merek maszk nélkül járkálni.

Most sem tudnék úgy beülni egy étterembe enni, hogy ne attól félnék, hogy mit kapok el.

Hiába oltanak be egyre több embert és hiába vagyok én is beoltva, ez akkor sem olyan mint a járvány előtt.


Más is van itt aki így érez?

Úgy látom, hogy vannak olyanok, nem is kevesen, akik megkapták az oltást, vagy egyet vagy kettőt meg látják, hogy enyhül a járvány és elengedik magukat meg élnek ugyanúgy mint előtte.

Én meg úgy érzem, hogy már sose lesz olyan az életem mint előtte, talán akkor lenne olyan ha az emberek 90%-a be lenne oltva.



2021. máj. 17. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nekem meg sem változott az életem. 1 éve sem, most sem. Minden változásról te tehetsz, nem pedig más.
2021. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A vírus nem fog eltűnni... szerintem kicsit túlságosan is félsz tőle már. ugyanúgy eltudod kapni a vírust attól még hogy oltva vagy, csak max. könnyebben átvészeled.
2021. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy azért is félek ennyire mert édesapámat elveszítettem egy féléve, bár nem a covid miatt és anyukámat emiatt annál inkább féltem, mert nem akarom őt is elveszíteni. Még 30 sem vagyok, borzasztó teher lenne még őt is elveszíteni.

Meg az az igazság, hogy hiányzik a felszabadultság, hogy ne kelljen úgy beülni mondjuk egy étterembe megenni egy pizzát, hogy ezzel azt is vállalom, hogy talán megbetegszek az esti pizzázás miatt.

A pizza csak példa volt, mondhatnék bármit.

2021. máj. 17. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mindenkinek hiányzik.

Én már mindkét oltást megkaptam de meg se fordul a fejembe hogy maszk nélkül császkáljak pláne nem akarok beülni zárt térbe max külső helyre de akkor is ha nincs tömeg nyomor

Már annyira telenyomták a fejünket mindennel,hogy van aki fél van aki meg szarik rá.

2021. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

Én bízom benne, hogy véd az oltás. Báár az alacsony átoltottság miatt lesz még pár hullám, mutálódni is fog. Tudom, az oltás ellenére is megfertőződik az ember, csak enyhe lefolyású lesz és kevésbé vagy egyáltalán nem fertőz meg másokat.


Egyébként a RÉGI életem annyira hiányzik, mint félpercenként két pofon.


Nem hiányzik a heti 5 nap irodai jelenlét a túlzsúfolt, napi akár 2 órát is elrabló tömegközlekedéssel, a nyüzsgő és zajos open office-szal, a túlzsolt (és rossz) kajáldákkal együtt. Nem hiányzik a 6 óra alvás, hogy ne legyen időm sportolni. Nem hiányzik a jelenléti oktatás a rohanós 15 perces szünetekkel, ha a másik épületben van óra, de malmozással, ha lyukasóra van vagy a szomszéd terembe kell csak átmenni. Nem hiányzik a tömegnyomor mindenhonnan.


Sokat sportoltam (otthon, futás, bringázás, túrázás), találkoztam barátokkal egymásnál és egymagamban is nagyon jól elvoltam (már amikor épp nem tanultam :D ).


Ilyen alacsony átoltottság mellett viszont simán lehet negyedik hullám. Simán felfuthat pont ősszel, amikor az emberek zárt, szellőzetlen terekben gyűlnek össze és a száraz, meleg levegő + UV sugárzás se "öli el" a vírusrészecskéket a szabadban.

2021. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Beteg vagy. Orvosi eset
2021. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!