Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet érezni a magas vérnyomást?

Lehet érezni a magas vérnyomást?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha a mellkasomra teszem a kezemet, és érzem, hogy erősen ver a szívem, akkor abból lehet arra következtetni, hogy magas a várnyomásom?
2021. máj. 19. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
fejfajas
2021. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a pulzus. Nem ugyanaz.
2021. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pulzus? De attól a gyakoriságnak kellene változnia, nem pedig a szívverés erősségének. Vagy tévedek?
2021. máj. 19. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
nem
2021. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Néha lehet érezni, de nem kell hozzá fejfájás, inkább feszülés érzés a fejben.
2021. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás pont azért veszélyes, mert az esetek többségében teljesen tünetmentes és sokszor csak "véletlen" derül ki. Azért mert magas a pulzusod még lehet normális a vérnyomásod és attól mert jó a pulzusod még lehet magas a vérnyomásod.


Vannak emberek akik érzékenyebben reagálnak a szervezetük változásaira és így megjelenhet náluk fejfájás, gyengeségérzet stb., de mint írtam, a többségnél tünetmentes. Illetve extrém méretű kiugrásnál már jelentkezhetnek tünetek, de egy állandó 150/90-nél simán éled a mindennapjaid tünetek nélkül. Pl. a fodrászom akkor ment el orvoshoz, amikor már huzamosabb ideje nem volt jól, ott mértek rá a vérnyomásra ami 200/120 volt... Ki tudja mióta.


Vegyél egy vérnyomásmérő aztán mérd meg a vérnyomásod, ott látni fogod a pulzust is.

2021. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 yoshimitcu ***** válasza:
Lehet. Nekem piros a fejem, szarul vagyok. Ha a nyakam megfogom vagy homlokom forró mintha lázas lennék.
2021. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a tarkóm fáj,és a szemem majd ki folyik.
2021. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!