Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem kapom meg a védettsé...

Miért nem kapom meg a védettségi igazolványt ha voltam koronavírusos?

Figyelt kérdés

Ugyebár ilyenkor automatikusan kellene kapni.. Csakhogy én elmentem igényelni a kormányablakhoz és ott megnézte az ügyintéző a rendszerben és azt mondta nagyon sokaknak ez a problémájuk de hogy nem zárták le rendesen. És kérdezzem a házi orvosom. Ezt is megtettem utána viszont ők azt mondták hogy mindenkinek ezt mondják.. De hogy utána néz persze azóta sem hívott. És mikor mondtam az oltást hogy nem szeretném mivel terhes is vagyok igyis pont akkor voltam koronás akkor rögtön mondta hogy pedig lehet nekem is stb.

Szóval most akkor mi a teendő? Szeretném azt az igazolványt hiszen jár nekem. De ha mindenki mást mond..


2021. máj. 21. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy hónap volt, mire megjött a kártya. A héten kaptam meg, holnap megyek oltatni.

Szintén babát várok, így voltam covidos is.

2021. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi teendőd nincs, automatikusan küldik. Le vannak terhelve, ezért inkább az oltások utáni védettségi igazolványok kiküldésével foglalkoznak. Én a saját igazolványomat a fertőzés után 2 hónappal kaptam meg.
2021. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Ez a nem zárták le hülyeség. Be kell kerülnie az EESZT-be egy pozitív tesztnek, onnantól számítva 10 nap múlva tekintenek gyógyultnak, onnantól a szokásos átfutási idővel küldik az igazolványt.
2021. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3: Az a baj, hogy nem tekintenek gyógyultnak. Nem elég a 10 nap, kell három nap tünetmentesség is. Van egy külön rendszer az EESZT-n kívül, ahol a háziorvos gyógyultnak nyilvánít, és feloldja a karantént. Ha ez elmarad, akkor a rendszerben még betegként szerepelsz, ezért nem küldik a kártyát.

Viszont több embertől hallottam, hogy az orvos rendben lejelentette (mikor bement érdeklődni, meg is mutatta neki a rendszerben), viszont a kormányablakban ezt nem látták, ott valamiért ez nem jelent meg.

2021. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a szüleim pozitívak lettek, elrendelték a 10 nap karantént, semmi más nem történt. A karantén leteltekor mentek dolgozni, mit sem sejtve, egyszer csak bedobta a postás az igazolványt.
2021. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5: Ez tünetmentes fertőzöttek esetén van így.
2021. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én már március elején voltam szóval nem most volt már.

Hát én nagyon nem voltam tünetmentes nagyon megviselt ezt az orvosom is tudta.

Ügyfélkapun csak annyi van ellátás típusa: háziorvosi ellátás befejezés, ellátás státusza: elbocsátás. Meg még van pár dolog. Nem tudom mit jelentenek ezek meg hogy akkor miért nem kapom meg.

2021. máj. 22. 08:11
 8/16 anonim ***** válasza:

Párom február óta nem kapta meg. :))))) Már 80x volt a kormányhivatalban, 80x hívta a számokat ha épp felvették, 120x a háziorvosát és nem küldik. Az alkalmazást 50edjére sikerült letölteni, annyira sz.r, mire sikeült azt írta ehhez a TAJ-hoz nem tartozik igazolás. Mikor az ügyfélkapujában ott van feltöltve az igazolás.

Igen, k.rva ideges vagyok, és remélem Orbánnak a torkát ezzel a sz.ros kártyával fogják felvágni, amiután lassan és fájdalmasan kivérzik.

2021. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: Az alkalmazást csak azok tudják használni, akik oltás alapján jogosultak kártyára. Akik igazoltan átestek, vagy antitestet nézettek, nekik csak a plasztik kártya van.
2021. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor nekem is marad az antitest általi kártya.

Egyébként igen elég szívás.. Nem elég hogy az ember benne volt de még ami jár neki még azt sem kapja meg..

Könyörögni kell egy kártyáért ami amugyis járna.. De így vagy mehet oltásra valaki (aki nem akarja beadatni magának) vagy fizethet az antitest vizsgálatért. :/

2021. máj. 24. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!