Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás, vagy mi?? 16l

Magas vérnyomás, vagy mi?? 16l

Figyelt kérdés

Állandóan fáj a fejem, lassan már mindennapos lesz. Hiába veszek be gyógyszert nm múlik el. Ilyenkor ilyen kómás vagyok, vagy hogy mondjam, van amikor szédülök. A kezem és a lábam mindig hideg (fél éve kb). 2 hete nagyon rosszul voltam, vérzett az orrom. A családban apának, és mamának (apai ágon) magas a vérnyomása. Gyógyszert is szednek rá. Most is rohadtul fáj a fejem, jég hideg a kezem..

Miért van ez?



2021. máj. 25. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz otthon mérni vérnyomást?

Mennyire vagy frontérzékeny? Iszol eleget?

2021. máj. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hideg a kezed, menj ki a napra picit lazítani.


A vérnyomás mérés az tényleg fontos lenne, nyomonkövetni, reggel ébredés után, délután és este fekvés előtt.


A fejfájás az most a frontok miatt van, nekem is fáj.

2021. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Iszol eleget? Mozogsz eleget?

Nálam annak idején ez okozta, és évtizedek után véletlenül derült ki.

Ezek hiánya lassítja a vérkeringést.

Volt egy életmódváltás az életemben. Kizártam az étrendemből a gyors felszívódású szénhidrátokat, igyekeztem minimalizálni az előre feldolgozott kész ételeket, elkezdtem bringázni, és odafigyeltem a folyadékbevitelre.

Nem tudom, melyiknek volt az érdeme, de kb három nap múlva arra ébredtem, hogy jé, nem fáj a fejem.

Közben meg addig 25 éve azt hallgattam, hogy a frontérzékenység ilyen, tanuljak meg vele élni. Kivizsgáltak többször is, nem volt semmi bajom. De soha egyetlen orvos sem mondta, hogy ezek okozhatják, és esetleg ebben az irányban próbáljak elmenni.

2021. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom van otthon vérnyomásmérőtök, ha apunak is magas, szóval megkérheted, hogy mutassa meg, hogyan kell mérni. Az fontos, hogy pár perc ücsörgés után kell, tehát a nyugalmi vérnyomás az érdekes. Meg próbálj meg nem ráparázni, attól fölmegy, de az még nem baj.


Én nem tippelnék még 16 évesen magas vérnyomásra, de ettől még okos dolog ellenőrizni.

2021. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


1, iszok eszek eleget, így is fogynom kell mert kövér vagyok


Fronterzekeny vagyok, de akkor is fáj amikor semmi nincs..

2021. máj. 25. 23:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább alacsonynak tippelném a leírtak alapján. Anyai ágon a mamám nekem is magas vérnyomásos volt, én meg produkálom (eddig) a 90/65-öket, szédülés, fáradtság, hideg végtagok, sokszor csillagokat is látok, nem tudok csak úgy felpattani a székből, mert elsötétül minden és durván szédülök. Mindenesetre egy vérnyomásmérés sokat mondana neked, ha otthon nincs rá lehetőséged, kérd meg a suliorvost, vagy a háziorvosodat. Vagy esetleg ismerőst, akinek van gépe.
2021. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fejfájást kihagytam.

Ja, ha túlsúlyos vagy, akkor az alacsonyra kicsi az esély. bár tudja fene, mindig vannak kivételek.

2021. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!