Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyetemi diákként van olyan...

Egyetemi diákként van olyan akinek bevált valamiféle tanulási-teljesítményfokozó?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a memolife Max-ra, vagy egyébb ilyen készítményekre, legfőképpen a figyelmem lekötésére volna szükség. Nem is rászorulás miatt, hanem kíváncsiságból érdekel, hogy valóban segítenek a szerek? vagy pénzkidobás lenne? egyébb alternatív megoldások, hogy tényleg több menjen/férjen a fejembe?

2021. máj. 25. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Én próbáltam, inkább placebo hatása volt. Szerintem sokkal jobb ha célzottan pl kikapcsolod az értesítéseket, elrakod az útból a telefont. Nekem ez segített igazán, mintsem valami más. (Max néha b-komplex kúra ha segít)
2021. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
gingko biloba és citromfű nekem bevált
2021. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alvás és az édesség evés vált be. Esetleg a mozgás.
2021. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem alternatívának a Forest nevű alkalmazás jutott eszembe, vagy bármi más, ami arra ösztönöz, hogy ne használd a telefonod. Elsőévesként 1 év után csökkent annyira a tanulási motivációm, hogy a vizsgaidőszak alatt ezt kipróbáljam. Nem tanulok többet, de sokkal gyorsabban megvagyok így vele:)
2021. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jelenleg estire járok 28 évesen és talán, ismétlen talán könnyebben tanulok, mint 20-22 évesen egy eltérő, de szintén reál alapszakon.



Próbálj nem halogatni, az óráról-órára tanulás a legjobb. Illetve nekem számonkérés előtt is a sokszor keveset válik be, mintsem kevesebb napon többet tanulni.


Van, akinek az válik be, ha hangosan mondja, nekem ez általában nem segít. Van, akinek az este, lefekvés előtt tanulás válik be.


A telefonon kikapcsolom a netet, mert relatív ritkán írnak rám, de ha tanulok, akkor fix, hogy egyszerre többen is megtalálnak. Amikor lazsálok, akkor is kerülöm a face-t a laptopon.


Nálam a koncentráció hiánya okozza a legnagyobb gondot amúgy. Régen az Asperger, mára az csökkent, de most a kiégés miatt. Viszont azért írom, mert mindenkinek javaslom, hogy figyeljen oda, tényleg 100%-ban a tanulásra koncentrál-e, amikor épp tanul.


Összességében élj egészségesen.

Sok zöldség, gyümölcs, sok víz (nem üdítő), elegendő alvás, minél több sport, amennyi csak belefér. Magnézium és B6 készítmény szedése, esetleg egyéb vitaminok. Idegeskedésre citromfű tea.

2021. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!