Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pfizer második oltását nem...

Pfizer második oltását nem tudom felvenni a háziorvos által megadott időpontban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Háziorvos adta be 5 héttel ezelőtt a pfizer első adagját. Mivel a lakóhelyemtől messze élek ideiglenesen, így kértem, hogy jelezze pár nappal előtte, hogy még haza tudjak menni. Ma délután jelzett, hogy holnap nyolcra kellene mennem. Mondtam neki, hogy ez nem fog menni, erre azt válaszolta, hogy hát ez akkor elment, másnak meg nem tudja odaadni, mert ez a B oltás. Mit kéne tennem? A pfizerhez kaptam egy lapot, amin szerepelnie kellett volna a második oltás esedékességének (pontos dátumnak ott volt a hely), de ezt nem írta rá. Elvileg 3. hét után már esedékesnek kellett volna lennie a leírás szerint, ezért is kerestem fel. Mit tegyek? Mérgesen rám nyomta a telefont miután mondta, hogy holnap nyolckor várjuk.

2021. máj. 26. 16:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy illetékesekkel kellene beszélnem, viszont érdekelne, hogy más járt-e így.
2021. máj. 26. 16:10
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Pfizer ugyanazt az oltást alkalmazza és tudtommal csak oltóponton adhatják, mert háziorvosi rendelőben nincs megfelelő hűtési rendszer.

Nem inkább szputnyikot kaptál? Abból van a és b verzió.

2021. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pfizert kaptam, mivel a pfizeres lapot adták a kezembe... azért azt csak tudom, hogy mit oltottak belém :D
2021. máj. 26. 16:14
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát a félreértések elkerülése végett: Pfizer oltást kaptam háziorvosnál.
2021. máj. 26. 16:18
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Hát így vagy elmész vagy bukod a vakcinát, feleslegbe megy az adagod. A nem lesz meg a teljes védettség, ha pedig elkezdik jobban ellenőrizni a dolgot, a kártyádat bevonhatják. (Utazni így természetesen nem tudsz szabadon)
2021. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Akkor sajnos a kukában végzi a második adag, ahelyett hogy a szervezetedbe kerülne. Az egyén saját felelőssége hogy megjelenjen a kért időpontban, akkor is ha szr potyog az égből.
2021. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert az első oltásnál közlik a második időpontját.
2021. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Több érdekesség is van a sztoriban. Ahogy valaki arra is rámutatott, hogy egy háziorvosi rendelőben nincs meg a szükséges eszköz arra, hogy -70 fokon tartsák az oltóanyagot, ezért ott nem tudnak Pfizert adni. Esetleg a Modernával kevered, én is azt kaptam háziorvosnál. És az is tény hogy a papíron rajta kell lennie a második oltás pontos időpontjának.
2021. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értsétek már meg, hogy rajta van a PFIZER logója, és a tájékoztató. Mit nem lehet ezen megérteni?
2021. máj. 26. 16:43
 10/15 A kérdező kommentje:

ma 16:29


Igen, mindenki ezt mondta, akit máshol megkérdeztem.

2021. máj. 26. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!