Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maszkban ti is szoktatok...

Maszkban ti is szoktatok szipogni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha meg vagyok fázva de nem szeretném orrfújás miatt levenni a maszkot, ezért felületesen szipogok még hazaérek. Pl buszon

2021. máj. 27. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Tüsszögni, mert szöszök mennek az orromba. Szipogni nem.
2021. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem szoktam, mert nem egészséges. Én belefújom a maszkba, otthon pedig kimosom.
2021. máj. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
23%
Igen szipogni és prüszkölni a szöszök miatt.
2021. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
#2 komolyan beleturházol a maszkba? Félre is lehet ám hajolni egy orrfújás erejéig.
2021. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
4, De ez sokkal gyorsabb, praktikusabb. Le sem kell venni, csak befogom az egyik orrlyukam a maszkon át és a szabad orrlyukammal pedig kifújom a maszkba. Nem kell zsepit keresgetni, meg nem ijesztek meg senkit azzal, hogy leveszem és megfertőzöm.
2021. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is szoktam szipogni a maszkban.
2021. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
#5 és aztán visszakened magadra a saját taknyod? Ritka igénytelen vagy... Nem a tampon meg a sminkkészlet alatt kell tartani a zsebkendőt és akkor elő lehet húzni egyből...
2021. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Vannak országok, ahol nem illik tömegközlekedésen vagy közterületen orrot fújni (járványon kívüli időszakban sem), inkább szipognak. De az szerintem egészségtelen, akkor inkább szállj le a következő megállónál egy orrfújás erejéig.
2021. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, Olaszországban, meg Japánban is az számít bunkóságnak, ha kifújod az orrod, úgyhogy inkább szortyognak meg szipognak, amitől meg mi hányjuk el magunkat, hogy pl. egy "tisztes úrinő" hosszan szortyogva szívja fel a taknyát az orrába, hogy elkerülje az orrfújást.

De most a járványhelyzetben én azért megpróbálom nem sokkolni az utazóközönséget azzal, hogy akár köhögjek vagy orrot fújjak a tömegközlekedésen, különösen nem úgy, hogy még a maszkomat is leveszem hozzá. Viszont korábban, a koronavírus előtt se, azóta meg aztán pláne nem mászkálok el otthonról megfázva...!

2021. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!