Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor most lehet együtt...

Akkor most lehet együtt szedni a kalciumot és a magnéziumot, vagy nem?

Figyelt kérdés

Kezdek belezavarodni. Eddig napi 2x1 Calcivid 7-et szedtem. Direkt ezt, mert ebben van K vitamin is, illetve nemcsak kalcium, hanem D3 vitamin hiányos is voltam, mikor elkezdtem szedni. Ma kiderült, még így is kalciumhiányos vagyok. A kezelőorvosom azt mondta, a Calcividet egészítsem még ki délben egy kalcium pezsgőtablettával.

Emellett vannak neuropátiás tüneteim, amire azt javasolta, szedjek magnéziumot, meg B vitamint.

Hazajöttem, elkezdtem keresgélni a neten, mit vegyek, és hol. Ez a rész megoldva.

Viszont belebotlottam egy cikkbe, miszerint ezek gyengítik egymást. Belemerültem a témába, és azt tapasztaltam, hogy a témában hiteles oldalak is három részre oszlanak.

- Van, aki szerint gyengítik egymást

- Van, aki szerint erősítik

- Van, aki szerint az arány a lényeg, 2:1 a kalcium javára.


Mivel a kalciumot így már naponta háromszor szedem, a magnéziumot nem tudom úgy beiktatni, hogy három óra teljen el a szedések között. Ráadásul a Calcivid 7-ben is van Magnézium.


Szóval kezdek belezavarodni.

Ez a terv:

Reggel Calcivid 7 (400 mg Ca, 75 mg Mg)

Délben Calcium pezsgőtabletta (400 mg), Magnézium B vitaminokkal (500 mg)

Este Calcivid 7


Ez így jó lehet? Vagy hogy lehetne ezt a nap folyamán optimálisan elosztani?


2021. máj. 28. 18:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hülyeséget írtam, a 417-esben van 50 mg. Ez az, ami árban kedvezőbb, de a másikban kétszer annyi van. Ha arányosan nézem, forma-forma, de az ezressel mégis többet viszek be.

A citrátosak meg, a BioCo csak annyit ír mindenhol, hogy hatóanyag 100 mg, csak gyanítom, hogy ez elemi akar lenni. Míg a granulátum 400 mg-os. Ha itt is kb az az arány, mint a citrátnál, és ha a BioCo tényleg elemit jelól, akkor az a kedvezőbb bevitel és ár szempontjából egyaránt.

Ezt viszont a dobozból fogom tudni, úgy tűnik, mintha ott fel lenne tüntetve... Csak ezen a képen nem tudom kiolvasni.

Akkor marad a nagy kérdés: citrát, vagy laktát?

2021. jún. 8. 11:06
 12/18 anonim ***** válasza:
Arra figyelj még, hogy ha tabletta, akkor filmtabletta legyen. Én először olyat vettem, ami simán összetömörített por, bevonat nélkül (1 g körüli tabletták, citrátból 150 mg elemi magnézium), konkrétan nem tudtam lenyelni. Egyet sem. Félbetörve sikerül, de nagyon kellemetlenul a torkomon akadt, több korty vízzel ment le. Porrá kellett törnöm, úgy tudtam csak normálisan lenyelni.
2021. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nézd, az alapbetegségem miatt annyi gyógyszert szedek, hogy konkrétan bármit lenyelek. :D

Tehát kettő maradt, egy citrát és egy laktát, kb azonos mennyiségű magnéziummal, és árban sem jelentős az eltérés. Ha viszont ezek közül mindegy, szerintem citrát lesz...

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

2021. jún. 8. 11:16
 14/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Akkor sorban a tiszta magnéziumtartalmak adagonként:

Granulátum: 400 mg citrátból

dr Chen: 120 mg laktátból

Innopharm: 50 mg laktátból

BioCo: 100 mg citrátból

Szerintem mindegy, hogy citrát vagy laktát, ki kell próbálnod hogy melyik jön be. A citrát és a laktát felszívódása között nincs akkora különbség, mint bármelyikük és az oxid között. A +B6 nem gond.

2021. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hoppá, a granulátum az már az elemi a 400 mg? Nem a citrát tartalom?
2021. jún. 8. 11:40
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy tűnik, mert a dm honlapján a "tápértékek" fülön 400 mg magnéziumot ír, meg hogy ez az ajánlott bevitel 107%-a. Tehát annak tényleg 400 mg-nak kell lennie. Szóval gondolom akkor az jön ki a legolcsóbbra valójában, és ha neked nem jó egy adagban a 400 mg, akkor megpróbálhatod kisebb részekre osztani az adagot.
2021. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
#15 Ez az előnye az italporoknak, hogy nem köti a tablettaméret, belefér több is. Citrátból egy akár 200 mg tiszta magnéziumtartalmú tablettát is már szó szerint "nyögvenyelős". BioCo magne-citrát a legnagyobb, amit eddig láttam, 150 mg tiszta Mg-tartalommal. Itt a végén listáztam egy csomó készítményt: [link]
2021. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Végülis a Mivolis citrátot nem mertem bevállalni, mivel a Calcividben is van magnézium. Na meg árban sem baráti.

Egyelőre Dr Chen nyert, azt vettem. Most ha az oxidos elfogy, ezt fogom egy hónapig szedni. Az oxidostól már elmúltak a tüneteim ennyi idő alatt is. Ha ez a laktátos nem hozza vissza, akkor marad. Ha visszahozza, azonnal megyek, és megveszem a citrátport.

2021. jún. 8. 19:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!