Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a kéz kiszárad...

Mit lehet tenni a kéz kiszáradása ellen?

Figyelt kérdés

Egyértelműen a fűtéstől szárad ki a kezem (távfűtés), ezt már megfigyeltem. Amióta bekapcsolták, szárad, nemrég lekpcsolták, semmi baj nem volt, aztán megint kiszáradt egyik napról a másikra, és kiderült, hogy visszakapcsolták a fűtést.

Megiszom naponta 2-3 liter vizet, szellőztetek rendesen, ha ez utóbbi számít. Sosincs túl meleg a lakásban, sőt, inkább hideg szokott lenni mindig. A bőröm amúgy alapvetően zsíros, nem is értem, a kezem miért csinálja ezt. És évről évre egyre rosszabb. Van egy testápoló krém, ami kb. 5 perc után puhává varázsolja a kezem, de csak esténként tudom kenni, mert zsíros/olajos. Glicerines folyékony szappant használunk itthon, ami nem fertőtlenítős. Kézfertőtlenítő használatakor mindig figyelek, hogy a kritikus pontra nem menjen folyadék. Szedek vitaminokat, ásványi anyagokat is (elég sokat, hadd ne soroljam). Amit nem szedek, az az A és az E vitamin, illetve a vas. Nem tudom, ezeknek mennyi jelentőségük van, mennyire tudná befolyásolni a helyzetet.

De nem tartom mormálisnak, hogy az év háromnegyedében ezzel szenvedek, hogy reggel puha kézzel kelek, délután már kirepedezett kézzel megyek edzésre, ahol esetleg még vérezni is elkezd, estére már fáj is, és úgy néz ki, mint egy idős néninek a keze (minden tiszteletem az időseké, nem rosszindulatból mondom).

Testsúlyom normális amúgy, 62 kg vagyok 176 cm-hez.

Mit tudnék még csinálni?

18L



2021. máj. 29. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kézkrém használatát tudom ajánlani... Az én kezem is hasonló, és falra mászom a száraz bőr érzésétől, szinte minden kézmosás után bekrémezem.
2021. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen testápolót használsz?

Nekem az Anaconda meg a Nivea kézkrém bejött, ajánlani tudom őket.

2021. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kézkrémet javasolok
2021. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs megvastagodva a bőröd ?

Arra tudnék jó megoldást.

2021. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 hát, szerintem egyénfüggő kinek mi a jó. Én az Avon-tól rendelek egy argánnolajos testápolót (Skin so Soft), ez nagyon jó, bár lehetséges, hogy már nem lehet kapni :(

#4 nincs

2021. máj. 30. 09:48
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
A repedezett bőr alatt mély repedéseket kell érteni ? Mert az lehet, hogy a vastag bőr eredménye. Apámnak is volt ilyen és kenegette minden szarral. Évekig kínlódott vele, aztán egyszer nekem is lettek ilyen megvastagodásból eredő repedéseim. Én viszont nem kenegettem semmivel, hanem fogtam egy csiszoló vászon darabot és a repedt részeket átcsiszoltam vele. Minden nap egy kicsit dörzsöltem. Aztán szépen el is múlott.
2021. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 mondom, hogy nem! Nincs megvasagodva a bőr!

Kiszárad, és ahogy mozgatom a kezem, a bőr nem nyúlik, mivel elvesztette a rugalmasságát, hanem szétreped. Sok kis helyen. Ujjak oldalán, újjízületek kézfejrészén. Ennyi.

2021. máj. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!