Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a covid oltások...

Szerintetek a covid oltások kihathatnak a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Már rég be lennénk oltva a férjemmel, de kb 1,5-2 év múlva szeretnénk egy kistesót összehozni, ezért tartunk beadatni a covid elleni oltást.


Egyrészt a család főorvos ismerőse (ahogyan más orvosok a közvetett környezetünkben) gyereket tervezőknek nem javasolja, másrészt rengeteg nőnek felborította a ciklusát az oltás, ezért szerintem biztosan kihathat a hormonháztartásra. Mivel nekem alapból eltér a menstruációm az átlagtól (erős görcsök, bő vérzés), ezért még inkább tartok attól, hogy következménye lehet. Viszont ki tudja, lehet a covidnak meg még súlyosabb lenne, ha újra elkapnám.


A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik.


Az orosz vakcinában nem bízom, a kínai meg nem sokat ér.


Nektek erről mi a véleményetek? Oltatnátok a helyünkben?



2021. máj. 31. 05:38
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim válasza:
73%
Bár én férfi vagyok, azért válaszolok, hiszen apaként engem is érinthet a kérdés. Én nem oltatnám, magam a helyetekben mégpedig azért mert friss a dolog. Nem biznék egy 1 év alatt összehozott dologban (oltásban) aminek igazából még nem ismerjük a hosszú távú hatásait. Gondolj bele egy dohányzás, alkohol, egy gyerekkori régi felfázás, vagy bármi más mily módon tudja befolyásolni a teherbe esést. Akkor miért kellene bízni egy még alig ismert,vagy gyerek cipőben járó oltásban? Válaszom az, hogy én nem reckíroznék, de tégy a belátásod-belátásotok szerint.
2021. máj. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
38%
Kihathat. Ha pl. valaki nincs beoltva, és meghal a következő hullámban, annak soha többet nem lehet gyereke. Ezért kell oltani. Maga az oltás nem befolyásolja a nemzőképességet, az egy álhír volt. Ja, és gyíkká sem változtat.
2021. máj. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
34%

A gyermekkori oltások is befolyásolták a nemzőképességet? Nem. Ezek sem valószínű, hogy fogják.


Amit felkaptak, hogy Bill Gates oltással akarja csökkenteni a népességet... Ott ahol nagy a gyermek halandóság, ott sorra szülik a gyerekeket, mert nem tudják, hogy 5-10-ből mennyi marad életben. Ha szerencséjük van, akkor mind a 10. És ha mindenkiben ez a mentalitás van, akkor persze, hogy nő a számuk... Ennél az jobb lenne szerintem, hogy megszülnek 1-3 gyereket és azok viszonylag normális életkörülmények között fel tudnának nőni...


Vagy nem így gondolod? :)

2021. máj. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
43%
Nem zargatja a DNS-t az oltás
2021. máj. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
79%
Jelen állás szerint nem.
2021. máj. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
86%
Ha tartasz tőle akkor, ne erőltesd. Fiatal vagy és nincs semmilyen alapbetegséged, szinte zéró az esélye hogy a covid okozni fog bármilyen problémát. Egyébként,a kínai vakcina a legbiztonságosabb mivel hagyományos jól bevált és tesztelt technológiával készül. A hátránya hogy nem fogadják el hivatalosan az eu-ban ill. 60 felett nem hatásos.
2021. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
83%
Majd kiderül ősszel, ha lesznek már Pfizeres kölkök. Addig senki nem tudja.
2021. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
84%
Az a véleményem, hogy nem oltatok. Ebben a kérdésben a "valószínűleg nem okoz" nekem elég gyenge érv. Oltasson az, akinek nem baj, ha mégis. Vagy majd szül nekem helyettem, vagy mi? Annak meg perpillanat örülök, hogy bő 20 év után beállt végre a ciklusom és semmiképpen nincs kedvem újra felborítani, főleg így nem sokkal a klimax előtt.
2021. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
53%

Hagyjuk már a baromságot. Mégis hogy hatna ki egy egyszeri oltás a majd 1.5-2 év múlva tervezett terhességre?

Komolyan nem hiszem már el, hogy ennyire debilek az emberek. Melyik oltás okozott eddig bármit a nemzőképességgel? Ja, hogy semelyik....

Az oltás meg megzavarja a ciklust, jah. Egyszer. Nem évekre bakker.

Orvos vagyok, októberben házasodunk, utána szeretnénk babát, de eszembe nem jutott volna nem beadatni.

Amúgy meg egy rakás terhes jön úgy, hogy megkapta az oltást a terhesség előtt, és érdekes módon nem lettek ugye meddők...

2021. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!: Melyik oltásnál érvényesült eddig a tüskefehérje beillesztésének módszere? Melyik oltás vált eddig elérhetővé bárki számára úgy, hogy nem tesztelték évekig? Honnan tudod biztosan, hogy egy kísérleti fázisban lévő oltás pl a 90-es években nem okozott meddőséget? Miért van az, hogy az ismerősömnek az oltás beadását követően 4 hónapig nem jött meg?

Hiszek az oltás erejében, de vagyok annyira "debil", hogy nem bízom benne meg vakon. Ez nem azt jelenti, hogy sosem fogom magam beoltatni, de meddőségileg ígyis rizikósnak számítok, mert IR-em van, illetve valószínűleg endometriózisom is. Feltételezem, hogy férfi vagy (vagy szerencsés nő) és nem tudod milyen minden hónapban szülés utáni betétet használni és azon gondolkodni, hogy mikor ájulsz el gyerekkel a kezedben... Az oltás után sokan erősebb vérzésre panaszkodnak. Az én esetemben erősebb vérzéssel kb kórházban kötnék ki. Bár nyilván a covidnak ennél még komolyabb kimenetele is lehet sajnos... Nem egyszerű a döntés.

2021. máj. 31. 10:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!