Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a covid oltások...

Szerintetek a covid oltások kihathatnak a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Már rég be lennénk oltva a férjemmel, de kb 1,5-2 év múlva szeretnénk egy kistesót összehozni, ezért tartunk beadatni a covid elleni oltást.


Egyrészt a család főorvos ismerőse (ahogyan más orvosok a közvetett környezetünkben) gyereket tervezőknek nem javasolja, másrészt rengeteg nőnek felborította a ciklusát az oltás, ezért szerintem biztosan kihathat a hormonháztartásra. Mivel nekem alapból eltér a menstruációm az átlagtól (erős görcsök, bő vérzés), ezért még inkább tartok attól, hogy következménye lehet. Viszont ki tudja, lehet a covidnak meg még súlyosabb lenne, ha újra elkapnám.


A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik.


Az orosz vakcinában nem bízom, a kínai meg nem sokat ér.


Nektek erről mi a véleményetek? Oltatnátok a helyünkben?



2021. máj. 31. 05:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
34%

Nő vagyok. PCOS-sel. És fogamzásgátló tabletta nélkül menzeszem sincs. Tudom előre, hogy alapból örülhetek, ha gyerekem lesz, de eszembe nem jut szón aggódni, hogy majd éppen az oltás fog ezen rontani. Ennyit a marha nagy szerencsémről.


A többi meg szín tiszta tudomány. Ha azt sem tudod, mi a különbség az RNS meg a DNS között, akkor hiába magyarázza neked bárki, hogy nem fog semmit csinálni az oltás a dns-eddel. Ha nem akarod, akkor ne oltás be magad és kész.

Nem fogja senki rád erőszakolni.

2021. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
72%

"Hagyjuk már a baromságot. Mégis hogy hatna ki egy egyszeri oltás a majd 1.5-2 év múlva tervezett terhességre?

Komolyan nem hiszem már el, hogy ennyire debilek az emberek. Melyik oltás okozott eddig bármit a nemzőképességgel? Ja, hogy semelyik...."

2014, Kenya, WHO tetanusz vakcina. Az oltóanyagok felében volt hCG, talán hogy ne tűnjön fel annyira.

A mechanizmus: "Conjugating TT with hCG causes pregnancy hormones to be attacked by the immune system. Expected results are abortions in females already pregnant and/or infertility in recipients not yet impregnated."

[link]

Egy orvostól szerintem elvárható lenne, hogy tájékozódjon, mielőtt teljes bizonyossággal állít valamit.

Ha a szent WHO megteheti ezt egy oltóanyaggal, mire számíthatunk egy profitközpontú gyógyszergyártól? Honnan tudhatjuk, hogy minden egyes fiolában ugyanaz a szer van, és kizárólag azok az összetevők, amik szerepelnek a betegtájékoztatóban? Nálunk ki fogja véletlenszerűen laboratóriumban megvizsgál(tat)ni a felhasználandó vakcinákat? Az ilyen orvosok, mint te, biztosan nem.

2021. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
81%

Ja, ezek aztán érvek! Reméljük, nem gyerekorvos vagy. Ugyan anyuka, mi baja lenne a babának a szilvapálinkától, hisz a krumplifőzeléktől se volt!😂

Bocsi, de ilyen szakmai érveket nem tudnék komolyan venni, főleg, hogy az állítólagos orvos azt se veszi figyelembe, hogy adott oltásnak nem csak az összetétele különbözik a többitől, hanem a technológiája is. Ami bizony még nem bizonyított.

Oltott terhesek tömegei érkeznek a rendelőbe...Kik, a 80 évesek? Alig pár hónapja kaphatták meg tömegek a 2. oltást is, szóval ezt inkább tartom költői túlzásnak. Olyan nagyon terhesek nem lehetnek, max.pár hetesek, aminek a kimenetele oltás nélkül is kérdéses. Hagy ne legyen már debil az, aki megvárja, hogy azok a gyerekek megfogannak, egészségesen fejlődnek, majd meg is születnek.

2021. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
83%

Mi is próbáljuk elkerülni az oltast, mert feleségem még szoptat, és kistesót is tervezünk.

A covid már megvolt a családnak, anya és baba kb meg sem érezték. A babánál is csak annyi volt, mint bármelyik kötelező oltás, 1 max 2 nap bágyadtság, és hőemelekdés.

Én kidőltem tőle rendesen, szerintem 35 év alatt életemben tán 5x voltam ennyire vagy jobban beteg, de már túl vagyok rajta.

2021. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem
2021. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
14%
A covid oltasok nem hatnak ki a gyerekvallalasra, es a DNS-t sem valtoztatja meg. A kinai vakcinat en nem kernem a helyedben, mert az a legkevesbe hatekony, es a tesztelt szemelyeken vegzett kiserletek sem transparensek, es nem is szolgaltak eleg, es megfelelö adatot. Ezert nem is engedelyezi az EU.
2021. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
38%

"A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik."


Köze nincs a DNS-hez, pláne, hogy mRNS vakcina. Kicsit tájékozottabb kismama ismerőseim beoltatták magukat, és most már nyugodtabban mernek gyereket vállalni.

2021. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
91%
#17: nekünk 3 terhes ismerősünk lett beoltva, szóval mi teljes nyugalomban megvárjuk, náluk okoz-e születéskor észrevehető rendellenességet, magunkon nem kísérleteznénk.
2021. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
13%
Nem hatnak ki!
2021. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a kérdésben benne van a válasz is, ezért se oltattatok idáig.Senki nem fogja megmondani, lesz e bármi következménye, mivel még azok se tudják akik gyártják. Szerintem jól döntöttél, hogy vársz vele.
2021. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!