Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a covid oltások...

Szerintetek a covid oltások kihathatnak a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Már rég be lennénk oltva a férjemmel, de kb 1,5-2 év múlva szeretnénk egy kistesót összehozni, ezért tartunk beadatni a covid elleni oltást.


Egyrészt a család főorvos ismerőse (ahogyan más orvosok a közvetett környezetünkben) gyereket tervezőknek nem javasolja, másrészt rengeteg nőnek felborította a ciklusát az oltás, ezért szerintem biztosan kihathat a hormonháztartásra. Mivel nekem alapból eltér a menstruációm az átlagtól (erős görcsök, bő vérzés), ezért még inkább tartok attól, hogy következménye lehet. Viszont ki tudja, lehet a covidnak meg még súlyosabb lenne, ha újra elkapnám.


A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik.


Az orosz vakcinában nem bízom, a kínai meg nem sokat ér.


Nektek erről mi a véleményetek? Oltatnátok a helyünkben?



2021. máj. 31. 05:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
63%
Biztosan kihatnak. Én le vagyok sújtva, hogy terhesek és gyereket tervezők is mennek oltásra. Annyira gáz, megy el az emberek józan esze. Annyi mindent nem fognak fel;nem is igazi járvány,kísérleti stádium, semmivel sem veszélyesebb az influenzánál stb..
2021. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy egészséges gyereke születik egy oltottnak még később lehet baj...(autizmus,figyelemzavar,asztma) Ez ugyan gyógyszer, de elgondolkodtató szerintem,nézd csak meg thalidomid.

A vélemények nagyon megoszlanak ezt kettőtöknek kell eldöntenie. Tudom,hogy azért írtál ide,mert hezitálsz, de a szíved mélyén szerintem megerősítést vársz.

2021. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem ne oltasd be magad de persze te fogod eldönteni.Én 35 évesen túl sikertelen inszeminációkon és 1 sikertelen lombik kezelésen(kémiai terhesség lett)biztos hogy nem szeretném ezt a dolgot.Több ismerősömnek megborította a szabályos ciklusát és nem is mennek a másodikra mert félnek hogy mit tud még okozni.(egyéb oltási reakciókról már nem is beszélve)Ez egy kísérleti vakcina tehát semmire sincs garancia=vagy bevállalod vagy nem.Míg nem teszik kötelezővé addig te dönthetsz

2021. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
34%

"nem is igazi járvány,kísérleti stádium, semmivel sem veszélyesebb az influenzánál stb"


Aki ilyeneket terjeszt, és másokat ezzel veszélybe sodor, vajon mikor zárják már végre börtönbe? Oké hogy az alsó réteg elhiszi, de azok is csak az ilyenek aldozatai..

2021. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
49%

Bocs, hogy kérdéssel válaszolok, de szerinted a sima fertőződés károsabb egy 1.5 év múlva tervezett magzatra, vagy egy oltás?

Csak azért kérdezem, mert nekem még mindig nem tiszta, miért félnek az emberek jobban a vírus tüskefehérjéjének részletétől, mint a teljes, fertőzőképes vírustól? De tényleg, ezt magyarázza már el nekem valaki!


Másrészről teljes tévhit, hogy az oltások engedélyezéséneél normális az, hogy 10 év a dokumentáció, és a papírmunka. Nem, nem normális!

Karikó Katalin az elmúlt 20 évben foglalkozott az mRNS vakcinákkal. A génterápiás kezelésekben már nagyon régen használnak ugyanilyen technológiát, nem értem, miért titulálták ezt en bloc újdonságnak? A lipid burokba csomagolt mRNS alapú oltásokat majdnem 10 éve használják, csak eddig nem fertőző betegségek esetében, hanem saját fehérje kódolása segítségével. Ezt Katalin is elmondta a YT interjújában, de a szakirodalomban is ezer helyen olvasható. (Mondom szakirodalom, nem bulvár...)

Ha véletlenül a Sinopharm elölt vírusos oltásáról esne szó, bár mostanában már mindenki kérhet bármelyik oltás típusból: Elölt vírusos vakcinákat sok évtizede használunk. A vivő-, és segédanyagok is nagyjából ugyanazok, mint eddig. Mind sok évig használt anyag.

Egyetlen olyan oltásról nem tudunk, ami szakmailag megalapozott vizsgálatok, és érvek szerint bármilyen hosszú távú negatív hatással lenne a szervezetre.


Az mRNS oltás azért a legjobb megoldás, mert a segédanyagok, és maga az mRNS is 1-2 napon belül maradéktalanul kiürülnek a szervezetből. Mint ahogyan a normál fehérje szintézis során is ugyanez történik meg.


Normál esetben a DNS-ről szintetizálódik az mRNS a sejtmagban, onnan átkerül a citoplazmába, a fehérje szintézis során erről a "negatívról" képződik a szükséges fehérje, ami a sejtből kikerül. A szintéziks befejezése után az mRNS lebomlik, a bázisok másik fehérje felépítésében játszhatnak szerepet később. Ugyanaz az mRNS, vagy fehérje kizárt, hogy spontán újra összeálljon, hiszen sok ezer bázisból álló, precíz sorrendben álló képlet. Nem értem, mi ebben a félelmetes? Honnan jön az ötlet, hogy ezekből az anyagokból bármilyen szinten, bármi is egyben marad a testben?

Honnan jön az ötlet, hogy az oltásból származó anyagok egyáltalán eljutnak a petefészekben levő petesejtekig, és ott képesek csak úgy bejutni a petesejtbe? Fehérje NEM tud így bejutni semmilyen sejtbe. Az oltási reakció LOKÁLIS. A beadás helyén megy végbe, az anyagok onnan a vesén, és májon keresztül távoznak a szervezetből, semmilyen módon nem jutnak el a petefészekig.

Másrészt a petesejtek magzati korban alakulnak ki, később a genetikai állományuk maximum ionizáló sugárzással, vagy öregedés útján roncsolódnak, a szervezet hihetetlenül védi ezeket a sejteket, nem lehet csak úgy módosítgatni őket.

Férfi esetén az ivarsejtek folyamatosan újratermelődnek, de náluk sincs még esély sem arra, hogy az oltás anyagai beleszólhassanak az ivarsejtek genetikai állományába.

Komolyan, tényleg nem értem ezeket a felvetéseket, és elkeserítőnek tartom, hogy felnőtt emberek elhisznek tudományosan minden alapot nélkülöző pletykákat.

A vírus fertőzésnek viszont VAN hosszú távú hatása és nem csak a nemzőképességre, hanem minden szervrendszerre, amiben endothelium van. A tüdő, szív, vese, máj, erek, emésztőrendszer belső rétegét mindenhol endothelium alkotja. Ezeket a sejteket támadja a covid, itt jut be a szervezetbe. Ettől nem félnek a kedves bulvár olvasók? Ettől bizony elképzelhető, hogy krónikus gyulladások alakulnak ki a fent felsorolt szervekben - ide értve a petevezetőt, méh belső falát is. EZ befolyásolhatja a nemzőképességet.

Legyenek szívesek szakritodalomból tájékozódni, vagy legalább az orvosokra hallgatni, akik a szakirodalomból tájékozódnak...

2021. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
16%

Csak szemezgetek:


"meddőségileg ígyis rizikósnak számítok, mert IR-em van, illetve valószínűleg endometriózisom is."


"Nő vagyok. PCOS-sel. És fogamzásgátló tabletta nélkül menzeszem sincs. Tudom előre, hogy alapból örülhetek, ha gyerekem lesz, de eszembe nem jut szón aggódni, hogy majd éppen az oltás fog ezen rontani."


Szóval már így is egészségügyi roncsok vagytok, a ti DNS-eteknek már amúgy is mindegy. Miért akartok szaporodni? Hogy még rosszabb legyen a helyzet?

Amúgy a magyar társadalom egészsége egyre csak romlik, és egyre jobban beltenyészet az egész. Inkább felelősségteljesen kellene gondolkodni, és csak egészséges géneket továbbadni. Komolyan alkalmassági vizsgálathoz kötném a szaporodást. Már egy csajt sem lehet az országban találni, akinek ne lenne valami baja. Külföldre kell menni érte.


Szóval, tökmindegy, hogy beadatjátok-e az oltást, csak ne szaporodjatok, ha ennyi bajotok van.

2021. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
76%
#25! Akkor ezt magyarázd el annak a rengeteg nőnek, akinek az oltás után teljesen felborult az addig óramű pontosságú ciklusa. Tudom, bármikor előfordulhat, biztos véletlen, hogy mindenkinek pont akkor. Pedig tudtommal ők is karba kapták, nem méhbe, vagy petefészekbe. Ez nem bulvármédia, hanem a valóság. Adott a kérdés. MIÉRT?
2021. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
75%
Két csaj dumált velem szemben nemrég, hogy ők nem oltanak, meg egyiknek még az orvosa is javasolta, hogy ha gyereket akar akkor ne oltson.
2021. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
71%
24es ezek tények. Én is "várom", hogy vajon mikor csukják le a magad féléket.
2021. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
19%

#27 Jaja, tudom, "tömegek". Hiteles forrás nélkül. Értem!

Én inkább olyat láttam, aki 3-4 hónapos terhesen megfertőződött, és elvetélt. Meg olyat is, aki 37. héten belehalt a fertőzésbe. Nyilván szabad a választás.

Még mindig az a kérdés, hogy fertőzés után van-e nagyobb esélye a szövődményeknek, vagy oltással? Mintha nekem úgy tűnne, hogy 2 oltás után nagyságrendekkel kevesebben haltak volna meg.

Mellesleg az USÁ-ban Pfizer és Moderna oltások után nem találtak különbséget a teherbe esési esélyek, a vetélés, vagy a halva szülés számaiban, mint covid előtt. Az oltás nélkülieknél ezek a számok sokkal csúnyábbak.

Mondom, szabad a választás. Csak bosszantó, hogy egyesek bulvár pletykák alapján döntenek egy ilyen kérdésben.

2021. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!