Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a covid oltások...

Szerintetek a covid oltások kihathatnak a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Már rég be lennénk oltva a férjemmel, de kb 1,5-2 év múlva szeretnénk egy kistesót összehozni, ezért tartunk beadatni a covid elleni oltást.


Egyrészt a család főorvos ismerőse (ahogyan más orvosok a közvetett környezetünkben) gyereket tervezőknek nem javasolja, másrészt rengeteg nőnek felborította a ciklusát az oltás, ezért szerintem biztosan kihathat a hormonháztartásra. Mivel nekem alapból eltér a menstruációm az átlagtól (erős görcsök, bő vérzés), ezért még inkább tartok attól, hogy következménye lehet. Viszont ki tudja, lehet a covidnak meg még súlyosabb lenne, ha újra elkapnám.


A tüskefehérjés oltásoktól azért is tartok, mert félek, hogy megzargatja a DNS láncot és ezáltal akár kárt tehet a születendő babában. Bár nem vagyok hozzáértő, nem tudom ez hogy működik.


Az orosz vakcinában nem bízom, a kínai meg nem sokat ér.


Nektek erről mi a véleményetek? Oltatnátok a helyünkben?



2021. máj. 31. 05:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
78%

Nekem meg úgy tűnik, hogy a szülőképes, és gyermekre vágyó nők egész kicsi hányada halt bele a fertőzésbe. (Igen, egy is sok, ezzel egyetértek.) Egy sokkal nagyobb hányada meg tünetmentesen, vagy enyhe tünetekkel átvészelte.

Hiteles forrást én most nem fogok keresni, de itt az oldalon is csatoltak már. Nem, nem bulvárlapból. Konkrétan már az izraeli első tömeges oltásoknál is jelezték a nők, hogy felborult a ciklusuk és nem kevés orvos is elismeri. Arra még sehol nem láttam választ, hogy miért. Csak a korrektség jegyében, próbáljuk meg a halálozási számokat a halálozási számokkal, az egyéb szövődményeket meg az egyéb szövődményekkel összehasonlítani, ha már.

Persze, hogy nem találtak különbséget, mivel azok a gyerekek, akik oltás után fogantak, még meg se születtek. Mihez képest rosszabbak tehát az oltatlanok mutatói?

2021. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Kedves 25-ös! Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt leírtad.🙂


26-os: Gondolkodtam azon, hogy virágnyelven, diplomatikusan hogyan oltsalak szét, de bevallom őszintén, ezeket a döbbenetesen rosszindulatú sorokat olvasva, azt hogy b+ nem tudom kihagyni. Mi kellett ahhoz, hogy ennyire nárciusztus p*cs legyen valaki? Lehet nincs még róla leleted, de az én szememben belülről már most rohadsz. Csak nehogy a külföldi "babaprojekteden" visszanyaljon a fagyi és kiderüljön, hogy a spermáid éppen ugyanolyan - ahogyan tételezem fel te mondanád -"selejtesek", mint amilyen te vagy lelkileg.


Elég durva komplexusaid lehetnek, ha ilyen mértéktelen "látszategoizmussal" próbálsz kompenzálni.


Biztosíthatlak arról, hogy sok nő cisztával a petefészkében vagy megemelkedett inzulinszinttel ezerszer különb embert fog nevelni a gyerekéből, mint amilyen te vagy.🙃


Sorold már fel kérlek, hogy miért érzed magad ennyire tökéletesnek! Ne hagyd ki légyszi a családfád génálományának részletezését sem, hiszen, aki ilyen véleménnyel van embertársairól az biztosan fantasztikus genetikát örökölt. Várom... Remélem jó hosszú lesz a lista, ne unatkozzak. Aki ennyire odavan magáért, az biztosan elszórakoztat majd...


Majd, ha - bunkóságod ellenére - remélhetőleg megadatik, hogy a gyereked fogod a karodban, akkor emlékezz vissza, hogy pár ciszta vagy egy kis emelkedett inzulinszint miatt hány embert fosztottál volna meg szived szerint ettől az élménytől. Igen, lehet, hogy öröklődhetnek ezek sajnos, de nagyobb a valószínűsége annak, hogy te jelenlegi személyiségeddel egy lelkisérült gyereket nevelnél, amivel százszor többet ártanál szegénynek. Mellesleg nem tudhatod, hogy milyen géneket viszel tovább, amiket pl az ükapád hordozott.

2021. máj. 31. 23:00
 33/54 anonim ***** válasza:
18%

Igen, neked úgy tűnik.

Javaslom a Virológia Pécs, KOVIDŐK, "Gondolatok egy biológistól" oldalak követését Gödény helyett.

Megpróbáltam olyan forrásokat adni, amit laikus is megért, és a fentiek ennek megfelelnek.

Egy a sok jó összefoglaló közül:

[link]

Ha bővebben akarsz az oltásokról, fehérje szintézisről, mRNS-ről, teherbe esésről olvasni, akkor

Semmelweis.hu

Régi tankönyvtár

Jamanetwork

The Lancet

és hasonlók.

Bocs, nekem meg türelmem nincs már az igénytelenségetekhez.

2021. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
52%
33 vagyok. 31-nek írtam.
2021. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
73%

Ezt benézted, mert Gődénytől egy sort se olvastam. Annyit tudok róla, hogy egy nagyszakállú bácsi, mert egyszer láttam valahol, amikor mindenki őt szidta.

Tudod ezt hogy hívják? Előítélet. Arról látom, nem nagyon tanultok az egyetemen.

2021. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
9%

#35 Ez pedig rád nézve ciki, mert akkor helyből vagy ennyire "okos", nem kellett nekifutnod...

Nézd, meglehetősen nehéz elviselni, amikor nyilvánvalóan azon a téren tanulatlan, képzetlen emberek akarják megmondani a tutit, és hülyézik le azokat, akik mondjuk több, mint tíz évet tanultak a témáról. A repülőgép tervezőnek is ugyanígy megmondják, hogy "sz@r a géped, én jobbat építettem 5 évesen". De akár a szakácsnak is elmagyarázzák, hogy melyik ételt hogyan kell csinálni. Egyszerűen nevetséges, dühítő, és a legtöbb szakmabelinek már nagyon tele a hócipője ezzel. Kérlek, mindenki foglalkozzon azzal, amihez valóban ért! Úgysem lehet mindent tudni. Én sem mondom meg a tutit egy történelem topic-ban, mert sosem érdekelt igazán a téma. De az ácsnak sem szólok be, mert nem értek hozzá. Amiket írsz, azok nettó hülyeségek, hagy ne vágjak már hozzá jó pofát, OK?

És köszi...

2021. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
74%

Elolvastam a linkelt cikket.(Belenéztem egyébként már ezelőtt is.) Tudod, mi az óriási különbség a cikk írója és közted? 1.Úgy kezdődik, hogy a tüskefehérje miatti hasonlóság kapcsán felmerült, hogy a kialakult antitest a petesejtet is támadni fogja. Kiben merült fel? Bennem? Nem emlékszem, hogy akkoriban megkérdeztek volna erről. Konkrétan orvosokban IS felmerült, amitől aztán az átlagember félni kezdett. Ezzel szemben te, és a kis társaid minden laposföld hívő gyíkembernek elhordjátok azokat az embereket, akik ezen információk alapján nem bíztak az oltásban. Miért kéne egy átlagembernek pont ugyanolyan naprakésznek lenni a témában, mint egy orvosnak?

2. Minden 2.mondatban szerepel a következő szókapcsolatok valamelyike: Jelenlegi tudásunk szerint/feltételezik/azt gondolják hogy stb. (Nézd el kérlek, hogy nem pontosan idézem, amikor írok, nem látom, ha kilépek törlődik a válaszom.)Ehhez képest nektek valami olyan Istenképzetetek van, hogy minden mondatotok valami végérvényes kinyilatkoztatás. Aki pedig nem fogadja el ellentmondás nélkül tőled, mint Dr.Gyiktől, az gusztustalan Gődényfan. Emlékeztetnélek, hogy a kísérlet vége 2023. Addig egy jó széles skálán lehet hinni, vagy nem hinni.

2021. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
2%

#37 Azért vagy laposföld hívő gyíkember, mert alapvetően a topic egy antivaxxer hoaxként merült fel, amit a tudósok vizsgálatokkal cáfoltak, ami egyébként értékes heteket vett el az életükből bebizonyítani, hogy a gyíkemberek valóban, bizonyíthatóan hülyeséget beszélnek. Az antivaxxer kitalál valamit, nem vizsgálja, nincs teszt, sem stat, sem semmi-zéró-nyista-nada, csak a bemondás, a sok ostoba meg elkezdi terjeszteni. Erre a tudós mit tud mást csinálni, mint hiteles vizsgálatokkal, tesztekkel bizonyítja, hogy hoax volt.

Eközben értelmesebbel is lehetett volna foglalkizni.

Másrészt az is elolvastad, hogy a cikk FÉL ÉVVEL EZELŐTT megcáfolt hoaxokat sorol fel? És itt még fél év után is ez a téma? Rofl.

Nekem is can jobb dolgom, mint a hozzád hasonlóval szelmalom harcot vívni. Isten áldjon, ázz a levedben tovább egyedül!

2021. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
92%

Igen, pont azt írtam, hogy akik akkor olvasták a hozzáférhető információkat, azóta viszont nem követik naprakészen, azt milyen jogon kéred számon?

A cikkben semmit nem bizonyított egy darab teszttel sem, max. leírta, hogy szakértők szerint/tudományos források szerint stb.(konkrétan egyet se nevezett meg, nem tudom miért kéne jobban hinni egyébként egy meg nem nevezett szakembernek, mint bárki másnak)nem okozhat gondot. Pl.mert csekély mértékű a hasonlóság. Ez a megdönthetetlen bizonyíték, hogy valaki szerint csekély mértékű (az pl.valami SI mértékegység?) Ennél még az a hozzászóló is hitelesebb, aki leírta, hogy a láncolat egy részén 5 betűből 4 egyezik és ennyi egyezés mekkora nagyságrendű, és milyen gyakori.

Ha neked meg ez a szakmád és fáraszt bizonytalan emberek kérdéseire válaszolni, akkor igencsak pályát tévesztettél. Ez kb.olyan, mintha a szakács azt mondaná, őt fárasztja a főzés vagy a pincért a vendégek hülye kérdései.

2021. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
18%
Ne ezen a portalon tedd fel a kerdest, ezek az emberek itt nem kompetensek. Egy, vagy több nögyogyaszt kerdezz meg efelöl. Egyebkent nyugodtan oltasd be magad, az oltas nem befolyasolja a terhesseget!
2021. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!