Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülhallgatón zenét hallgatni...

Fülhallgatón zenét hallgatni tudom hogy nem egészséges mert rontja a fület. Kis hangerőn nem gáz?

Figyelt kérdés
Egyébként nem azért kérdezem mert a mások véleménye érdekel arról hogy mennyire rontja a fülem a halk zene hanem mert szeretnék minél több kérdést kiírni a magasabb rang miatt hogy ne kelljen annyit várni a kövi kérdés kiírásáig :D

2021. jún. 1. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Évekig fullon hallgattam napi több órát..és nem lett baj. Szóval nemtudom
2021. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Igen, rontja a füledet, a hallásodat hosszú távon.

Attól, hogy az 1es évekig fullon hallgatta és nem tud róla, hogy baja lett volna tőle, még nem jelenti azt, hogy nem lett. Csak nem rögtön jelentkezik. Ne arra számíts, hogy egyszercsak azt veszed észre huszonévesen, hogy nem hallasz olyan jól, hanem hogy majd másokhoz képest kisebb frekvenciasávban hallod a hangokat (mivel nem hallod, ezért nem is tudsz róla, hogy nem hallod...), vagy hogy amikor még mások jól hallanak 50-60 éves korban, akkor te már sokkal rosszabbul hallasz.

Az is könnyen lehet, hogy egyszer majd elkezd csengeni a füled és nem tudsz vele semmit csinálni. Se te, se az orvosok (keress rá, hogy tinitus).

Még a zenészek is füldugót használnak, aki meg nem annak hamarabb romlik a hallása.

Röviden: nem javasolt hangosan hallgatni zenét, de normál hangerőn természtesen lehet.

2021. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Kettessel egyet értek

2021. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Nem a fülhallgató teszi tönkre a hallásodat, hanem a hangos zene. A fülhallgató annyit "segít" ezen, hogy közvetlenül a hallójáratodba nyomja a hang által keltett rezgéseket, tehát még annyi védelmed sem lesz, hogy nem közvetlenül éri a hallószerveidet a dolog.


Én azt tanácsolom, hogy használj zárt fejhallgatót, és csak annyira tekerd fel a hangerőt, hogy halld a részleteket, vagy ne zavarjon külső zaj.


Egyébként sajnállak, ha neked arra van szükséged, hogy minél több kérdést írhass ki. Ezek szerint vagy ennyire unatkozol és rosszul választasz szórakozási formát, vagy konkrétan életképtelen vagy.

2021. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!