Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha teljesen megvonom magamtól...

Ha teljesen megvonom magamtól a kalcium-bevitelt, előjöhetnek fog-problémák?

Figyelt kérdés

Pl egy ideje már nem iszom egyáltalán tejet, erre pont ma előjött egy elég nagy baj egyik fogammal(eltört).

Már idejét se tudom, mikor volt baj legutóbb a fogaimmal.



2021. jún. 5. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvosom azt mondta hogy amennyi kalciumot 6 éves korig bevittél a fogaidba, azzal gazdálkodsz egész életedben. Szerintem ez nem így van, de hát ő járt az orvosira 🤷‍♂️ tehát hogyha ez igaz, akkor ha leállsz a kalcium bevétellel akkor nem lesz baja a fogaidnak
2021. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet ez is olyan, amikor az autószerelő azt mondja, elég 150 ezernél cserélni vezérműszíjat. :)
2021. jún. 5. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tej állítólag egészségtelen, amúgy szerintem nem tudsz leállni a kalciumbevitellel, mert több élelmiszerben is van.
2021. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csontritkulas, kalciumtartalmu csontvedo tablettak, satobbi, satobbi. Nem a tejivasrol es csak fogakrol van szo.
2021. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok élelmiszerben van kalcium és a tejtermékek még csak nem is a leggazdagabbak benne. Nem lehet, hogy szuvas a fogad, azért gyengült meg? Pusztán a kalciumevés nem erősíti a csontokat, mert ahhoz, hogy a kalcium beépüljön a csontjaidba, több dolog kell, első körben K2-vitamin, jól hasznosuló. Ha nem épül be a csontba, akkor a véredben kering, amíg ki nem ülepszik az érfalakon például, amiért gondolom nem rajonganál annyira. Csonterősítésre lehet próbálni D3-vitamint K2-vitaminnal szedni, a D megnöveli a kalciumfelszívódás hatékonyságát az ételekből, a K2 beviszi a csontokba. A fogaid számára jó lehet olyan fluoridos fogkrémet/szájvizet használni, ami képes beépülni. Ez nem a nátrium-fluorid, az kb. csak dekoráció a fogkrémben. Az elmex hatóanyaga pl. beépül és olcsóbb, sajátmárkás szájvizekben is megtalálható. Plusz még a xylitről is bizonyítottak olyat, hogy egyrészt segíti szintén a fogak fizikális erősítését, másrészt meg nem etetik a szuvasodást okozó baktériumokat.
2021. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, lehet még, hogy valami ócskább fogkrémet használok, sajnos nem szabad azon sem spórolni.

Na meg....sokszor elmarad a fogmosás is, estére néha olyan vagyok, mint aki egész más bolygón van.

2021. jún. 5. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!