Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig lehet tartani a napi...

Meddig lehet tartani a napi 3l vízivást?

Figyelt kérdés
Jó, ha másfél megvan napjában. Nem tudom hogyan fogom összehozni és kérdés, milyen változást tapasztaltatok?
2021. jún. 5. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

"Meddig lehet tartani a napi 3l vízivást?"

Nem értem a kérdést. Ameddig akarod, addig iszol ennyit.

Egyébként én semmilyen változást nem tapasztaltam.

2021. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kotelezo meginni napi 3 liter vizet, magassagtol, sulytol es aktivitastol fugg.

En napi 2 liter vizet iszom, de 1,5 liter lenne az adagom a mereteimhez kepest. Annyit vettem eszre, hogyha neha-neha nem iszok meg ennyit, akkor faj a fejem, egyebkent semmi kulonbseg.

2021. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az idők végezetéig.
2021. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én kb 2,5-3l vizet iszok az utobbi fel evben. Talán a bőröm nem annyira száraz mint volt, plusz energikusabb vagyok. Azóta nem húz az ágy sem reggel vissza, sem délután hogy aludnék egy kicsit. Reggel eleve úgy kelek hogy 2 deci víz húzóra.
2021. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy meddig lehet tartani?

Ameddig akarod, bajod nem lesz tőle. Annyi, hogy az ásványianyag és só háztartásba beleszólhat a testméreteidhez/testsúlyodhoz képesti túlzott vízfogyasztás. De a 3L vízmennyiség a legkisebb embereknek sem számít nagy mennyiségnek (értsd: kb 40kg).


A normális, ajánlott mennyiség vízfogyasztásban testsúly/20 literben. Azaz 60kg-nál 3L. De nyilván függ az aktivitástól és a fogyasztott ételek típusától is (pl.: sok leves, vagy inkább csak szárazabb ételek stb)

2021. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A rohanó életvitel mellett, úgy értem.
2021. jún. 5. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
Azért csak óvatosan, túlzásba se kell se kell esni, s főképp nem szabad húzóra meginni azt 2 decit se, feleslegesen terheled a vesédet ezzel. Aranyközépút, gyakrabban kortyolgatva.
2021. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es.

Ne haragudj, de ez marhaság. Semmilyen "felesleges" vagy káros terhelést nem ró a vesére néhány pohár víz egyszerre elfogyasztása.

2021. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es ez nem igaz. Rengetegen mondják hogy reggel ébredés után 2-3deci vizet megkell inni, hogy a szervezet "felébredjen". Ezzel semmi rossz dolgot nem lehet elérni.

Létezik víz mérgezés, de az a hosszútávon napi 10+Liter víz elfogyasztásával lehet elérni.

2021. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!