Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet elhagyn...

Hány éves kortól lehet elhagyni a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és egész életem során minden nap folytattam délutáni alvást, ma valahogy előjött a téma az iskolában, és kicikiztek, de nem értem miért, van más rajtam kívül aki ennyi idősen folytat még délutáni alvást, szerintetek ciki?


Ja igen, és a szüleim is köteleznek rá.



2021. jún. 8. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez kb hihetetlen. Átlag gyerek már 5-6 évesen elhagyja, amikor elkezdi az iskolát már nem alszik délután, napköziben amúgy sem lehet, olyankor is aludtál? Meg a szüleid is kötelezik, hát hallod nagyon kamunak hangzik ez a kérdés. Amúgy sok 16+ éves kezd el néha délutánonként szunyálni, mert sokáig fent vannak és reggel meg kelhetnek suli miatt, velem is előfordult. De max heti 2x, azért mindennap elég kemény, este mennyit alszol?
2021. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oooh ezt nem tudtam, hogy ezt ilyen hamar el szokták hagyni én napközibe sosem jártam, általánosban is órák után mentem haza, szüleim vittek.


Esténként szerintem normálisan alszom 8 óra általában megvan, de valahogy mégis szükségem van rá délután is, lehet orvoshoz kéne fordulni?

2021. jún. 8. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Igazából ha ezzel neked nincsen problémád, szívesen alszol, jól is esik, és nem zavarja se az éjszakai alvásodat, se a nappali életedet, tehát ugyanúgy van mindenre időd, amire szeretnéd hogy legyen, akkor igazából miért ne. Végülis egész életedben így aludtál, ehhez szoktál, lehet nem is jó ötlet megváltoztatni, ha te így érzed kipihentnek magad.

De a szüleid részéről akkor is furcsa, hogy ezt kötelezik.

2021. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)


Megpróbálok majd beszélni a szüleimmel, mert ezeket eddig nekem nem mondták, utána meg kipróbálom, hogy tudok e nélküle éber maradni, és élni az életem, aztán meglátjuk mi lesz. :)

2021. jún. 8. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó ötlet!
2021. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Ööö... az előbb még 15 éves voltál.
2021. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6# Törölték a kérdést a kora miatt.


Kérdező, a délutáni alvást már kisiskolás korban (6-7 évesen) elhagyják.

Nem normális, hogy a szüleid erre köteleznek.

Hamarosan mindenképp le kellene szoktatnod magadat róla, mert a munkahelyen - és a legtöbb egyetemen - ez nem lehetséges. Az pedig nem lenne jó, ha a délutáni alvás hiánya miatt nem tudnál koncentrálni.

2021. jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet szerintem kb. bármikor, én óvodában sem igényeltem.
2021. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mediterráneumban felnőttek is szoktak legalább szunyókálni délután, úgy hívják, hogy szieszta. Nem lehet, hogy ti onnan származtok?
2021. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sportolni, haverekodni/kirándulni, tanulni, házi munkát, vagy bármi mást hogy végzel? Egyébként tényleg nem cikizni szeretnélek, de nem szoktak basztatni? Meg szüleid miért kötelezik?
2021. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!