Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ez a fulladás?

Miért van ez a fulladás?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve jelentkezett előszőr. Csak úgy a semmiből. Náthás voltam, és egyszer csak úgy a semmiből jött ez a fulladásérzés. Mintha szívtam volna be a levegőt és mintha nem jött volna. Azóta a nátha nem múlt el, de a nehézlégzés sem. Orrcseppfüggő lettem, de attól rövid ideig jobb, de utána rosszabb. Folyamatosan ásítozok, sóhajtozok és mintha nem menne le a levegő a tüdőbe. Ez olyan szintig megy már, hogy teljesen pánikolva kapkodom a levegőt, mert úgy érzem, megfulladok. Sokszor teljesen az egész testem elkezd zsibbadni és erős szédülés jön rám ilyenkor. Az orvosok kivizsgáltak, de nem találtak semmit. Ezzel a levegőkapkodással, meg nem kis vérnyomást sikerült magamnak összehozni. Pánikbeteg lennék?

2021. jún. 10. 06:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ill. Ez asztma lehet?
2021. jún. 10. 06:51
 2/11 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján szerintem lehetne aszthma de azt írtad kivizsgáltak azt meg akkor észre kellett volna vegyék, de azért meglátokadhatsz egy tüdő gondozót egész nyugodtan
2021. jún. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Egy orvos asztmásnak nyilvánított, utána ugyanaz az orvos azt mondta, nincs asztmám. Egy másik orvos szintén azt mondta nincs. Amit felírt, Ventolin spay sem használt erre.
2021. jún. 10. 07:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem mindig jó a ventolin, pl nekem sem használ, mert arra van hogy enyhitse a tüneteket de az én tüneteimet például az okozza hogy gyulladásba jönnek a hörgőim igy magában a ventolin nem jó, hanem szükségem van egy másikra (nekem alvesco szokott lenni) ami tartalmaz gyulladás csökkentőt és akkor azt napi szinten szednem kell egy ideig


Amúgy próbálj másik orvost, nekem 3. Volt eddig, egy korházi kivizsgálás során (bent voltam 4 napot) állapitották meg nálam az asthmát terheléses vizsgálat során, ez mind szerepelt a papirjaimon meg minden , a második orvos akihez jártam viszont annyira idős volt hogy azt se tudta miért mondta az első hogy asthmám van, elveette a gyógyszereimet és csak ventolint adott ami az én esetemben semmit nem ért, majd a harmadik lehülyézte a másodikat megvizsgált normálisan és elkezdett normálisan kezelni (pedig ő se fiatal elviekben ugyan azt tanulták)


Szóval na a tanulság érdemes több orvossal is megnézetni magunkat főleg ha látszik hogy a dokinak fingja sincs mit csinál

2021. jún. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esélyes a pánikbetegség, esetleg valami egészen enyhe fizikális problémához társulva.
2021. jún. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4 nekem pl. Budesonid Easyhalert kell használnom naponta, ez a szteroidos gyulladáscsökkentő, a rohamoldó hatóanyaga meg Buventol. Próbáltam amúgy megkeresni, mi a különbség, de sehol sem találtam rá választ.

Kérdező: kellett belefújnod ilyen kis cuccba? (spirometer-be) Mert ez nagyon asztma-gyanús, de nem vagyok orvos.

2021. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hónapokig semmi bahimnem volt, úgy h nem szedtem rá semmit. Az új állással megint előjött.
2021. jún. 10. 09:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés.
2021. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 buventol nekem is volt roham oldónak az jó volt


Elviekben am a hatóanyag más, meg igazából kinek melyik válik be, elég sok féle aszthma van sajnos

2021. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
A nyakamat rá, hogy autoimmun folyamat.
2021. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!