Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Algoflextől lehet valami...

Algoflextől lehet valami komolyabb bajom, ha egyszerre 3-4 tablettát is beveszek?

Figyelt kérdés

Súlyos migrénem van, és ez a szintű adag az egyetlen, ami kinyírja az agyamban a lüktető rohamot, amitől egyébként kb. 3 órán át lennék olyan szinten rosszul (agyban lüktető érzés), hogy inkább az öngyilkosságot választanám.

A papírján csak annyit írnak, hogy "különösen nagy adag" szívroham, stroke veszélyét hordozza magában. De hogy ez mennyi pontosan az nem derül ki.



2021. jún. 17. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Tuti rajg pl a hogyan kell szedni resz alatt...vagy ott h milyen gyógyszer
2021. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Arra figyelj, hogy ennek a hatóanyaga IBUPROFEN. Ebből a maximális napi adag 1800mg, kiugró alkalmi esetekben 2400mg de ez max egy napig. Tehát figyelj oda, hogy ne adagold túl.
2021. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A napi maximális adag 1800 mg, melynek elérése esetén további tabletta nem vehető be.

Tehát ha 400 mg-os tablettád van, akkor egy nap alatt max. 4,5 tabletta vehető be.

2021. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Talan orvoshoz kene menni, nem gyogyszerrel tomni magad, ami csak tuneti enyhites.
2021. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

4es

Látszik hogy sosem.volt migréned.

2021. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

4: nekem az is elég jó, hogy a tüneteket teljesen megszünteti, mert más migrénesek nem ennyire szerencsések. Sőt bármilyen más fejfájáscsillapító is működik.

Orvos erre nem nagyon tud mit mondani, nem gyógyítható betegség, csak kezelhető. Azzal a tanáccsal nem érek sokat, hogy 4 órát várjak pl. a szemek között, mert addigra régen a halálomon vagyok.

2021. jún. 17. 12:13
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Algoflex nem jó migrénre, sima fejfájást sem mulaszt el mindenkinél. Érdemesebb volna egy hatékony gyógyszert normál adagban szedned.
2021. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Végzős orvostanhallgató vagyok, nekem is van migrénem, én is ibuprofént szoktam szedni rá. Ha nagyon súlyos a migréned, valóban érdemes lehet dokit keresni, tudnak rá erősebb szert adni.


Egyébként a kérdésre válaszolva, ha egyszer beveszel 3-4-t és aznap már többet nem, akkor nagyon kicsi a valószínűsége, hogy problémát okoz. Mivel gondolom 400mg-os tablettáról beszélünk, 4x400 az 1600mg, az még ha nagyon muszáj, elmegy, nagyon ritkán! Persze, bevédjük magunkat (és a gyógyszergyártók is), ezért elmondjuk, hogy okozhat, de kicsi az esélye. Hosszútávon viszont nem ajánlom, hogy ilyen sokat szedj, akkor inkább érdemes orvosi felügyelet mellett másik szerre váltani, illetve vannak rohamot megelőző szerek is, egy neurológus azokat is fel tudja írni.

2021. jún. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

5

De igen, migrénes vagyok. Csak én elmentem orvoshoz is vele, hogy biztos nincs e más bajom. Mivel a kérdező nem írt egyéb megjegyzést, gondoltam nem volt vele még orvosnál, csak magának megállapította, hogy súlyos migrénje van. :) Azert a súlyos fejfájást migrénen kívül elég sok minden okozhatja még.

2021. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nospa se valt be neked??
2021. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!