Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek az izzadás ellen?

Mit tegyek az izzadás ellen?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta megnehezíti az életem az izzadás. Kezem, lábam izzad főleg melegben, de van mikor 20 fokban is folyik rólam a víz. Más területeken teljesen normális mennyiségben izzadok amit tudok kezelni. Viszont az hogy ilyen melegben nem tudok felvenni egy szandált vagy strandpapucsot az kiborít. Vagy éppen valamit alá kell írjak, és szinte elázik a lap a kezemtől.

Voltam kivizsgálásokon, nincs semmi szervi bajom. Az orvos azt mondta hogy én ilyen vagyok fogadjam el. Lelkileg is teljesen rendben vagyok, nem hiszem hogy lelki eredetű lenne. Nincs semmilyen bőrgombám,ha izzad a lábam az sem büdös. Próbáltam már mindenféle hintőport, ecetes vizet, gyógyszertári cuccokat. Eddig semmi sem segített.

Ha van valami ötletetek segítsetek légyszíves. Szeretnék végre csuszkálás nélkül magassarkút, vagy strandpapucsot hordani.



2021. jún. 23. 14:40
 1/2 Senior Séf ***** válasza:
100%
Akár rejtett gluténérzékenység is lehet. A glutén leradírozza a vékonybél faláról az azt védő nyálkát, így a bélfal áteresztővé válik. Emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, autoimmun fellángolást idézve elő, ami viszont magas kortizolszintet hoz létre. A mellékvese kifáradása pedig magával rántja a pajzsmirigyet is.
2021. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szélsőségesen erős izzadás esetén bőrgyógyászok botox injekciót alkalmaznak (hatása nem tart örökké).
2021. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!