Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom lenyelni a kapszulákat?

Nem tudom lenyelni a kapszulákat?

Figyelt kérdés
Muszáj antibiotikumot szednem különben csúnya vége lesz, de képtelen vagyok lenyelni őket, Dalacint próbálok szedni már egy ideje. Az orvos azt mondta, hogy szét lehet szedni, de a betegtájékoztatóban az van, hogy nem szabad. Csak úgy megy, hogy próbálkozom lenyelni és megolvad, kifolyik belőle a cuccos kicsit, és ilyenkor csökken a térfogata és könnyebben lemegy. Próbáltam lekvárral enni, nem csúszott jobban. Ilyenkor 4 pohár víz mindig lemegy mire sikerül, de az is csak az olvadás miatt. Régen még egy fél algopyrint se tudtam, mostmár az megy könnyen, de ilyen hatalmas 2 centis kapszulákat nem tudok :( olvastam, hogy azért nem szabad szétbontani általában a kapszulákat, mert ez megvédi őket a gyomorsavtól, vagy a gyomromat védi meg a orvosságtól, a rossz íz miatt, stb. Na ennek nagyon rossz íze van, de inkább nyelem le porként, mint kapszulában. Nem tudjátok a Dalacin miért van kapszulázva? Nagyon el vagyok keseredve, gondoltam arra is, hogy vénásan adják be, de ez el lett utasítva. Köszönöm a segítséget :(

2021. jún. 25. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Azért van, mert nem szabad szétszedni, gyomornedv ellenállóbb kell legyen. Nyilván. Ne legyél buta.

És de, lemegy. Te csak NEM AKAROD, hogy lemenjen. Mindenki le tudja nyelni, képes rá a torkod, neked pszichés problémád van a nyeléssel.

2021. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, tudom, igazad van, próbálkozom tovább evés közben pl vagy még több lekvárral.. de azért ez nem butaság, egyszerűen gát vagy reflex. Gondolom egy pókfóbiásat nem szoktál butának hívni :O
2021. jún. 25. 20:05
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Igen, ez általában pszichés ellenállás, ha belegondolsz, ennél jóval nagyobb falatokat is lenyelsz normálisan. Mindegy, hogy ez egy szilárd, az meg egy megrágott falat, mert a torkodban nincsenek fogaid, hogy tovább rágnád. Szilárd cuccokkal próbáltad már legyűrni? Tehát nem folyadékkal, hanem pl. kenyérrel.
2021. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól hátra kell dobni, és egy baromi nagy korty valami folyadékot ráhúzni...
2021. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyakorolj előtte, figyeld, hogyan csúsznak le a nagyobb falatok, próbáld utánozni a mozdulatot. Az is nagyon jó ötlet, hogy a nyelved közepére teszed és nagy mennyiségben iszod rá a vizet közben a nyelved tartsd egész lazán. Gyógyszertárban lehet kapni tabletta lenyelest segítő zselét azzal is próbálkozhatsz.
2021. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, köszönöm a segítséget! Még a kérdés kiírásának estéjén lement rendesen az első kapszula, azóta már szinte rögtön lemegy! Függőlegesen berakom a nyelvem közepére /végére és egyet nyelek de az nagy! Ez vált be :)) lekvárba tettem az elején, úgy még jobban ment. Köszi :))
2021. jún. 28. 13:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!