Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet napszúrás? Ennyi idő után?

Lehet napszúrás? Ennyi idő után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szombaton voltam a Balatonon, fél kettő körül értünk oda. Eltöltöttem összesen másfél-két órát a vízben. Okos vagyok, mert se naptej, se kalap nem volt nálam.


Aznap este és vasárnap teljesen jól voltam, leszámítva a leégést.


Ma viszont baromira fáj a fejem (újabban nem nagyon fordult elő) és csak úgy nyakalom a vizet (eddig pont, hogy baromi keveset ittam)


Lehet napszúrás, vagy annak már tegnap is jelentkeznie kellett volna?


2021. jún. 28. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az rövid időn belül jelentkezik. A fejfájás és a kevés folyadék fogyasztás viszont összefügg, szerencsére a tested okosabb nálad, igyál, most potolja ami ki maradt. Plusz egy Algoflex/algopirin mellé és helyrejössz.
2021. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos rendszeresen eljátszom, hogy elfelejtek inni, eddig nem jelentkezett fejfájás emiatt
2021. jún. 28. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A napszúrás hamarabb jelentkezik, legkésőbb pár órával utána már rosszul lettél volna.

A fejfájás lehet a kevés víz fogyasztás vagy a nagy hőség miatt is. Vannak akik érzékenyebbek rá, ha a szokásosnál több időt töltenek a rohadt melegben.

2021. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áhh, igaz. Nincs légkondi (van, de minek) az irodámban, ma 30 fok volt itt bent


Köszi ♥

2021. jún. 28. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!