Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi csípett meg? Mivel tudom a...

Mi csípett meg? Mivel tudom a későbbiekben megakadályozni?

Figyelt kérdés

[link]

Már Szerda óta ilyen a jobb lábfejem. Tavaly is volt már ilyen. Akkor egyáltalán nem is bírtam ráállni napokig, annyira fájt. Most az első nap míg tudtam menni elmentem a háziorvosomhoz. Nem tudta megmondani, hogy mitől lehet. Csak hogy csípés. Kezelési javaslatot sem tudott mondani, csak hogy borogassam. Voltam bőrgyógyásznál is, adott rá krémet mást ő se tudott mondani, még nem látott ilyet.

Gondolom el fog múlni, szóval a kérdésem az az, hogy mi csíphetett meg illetve hogyan tudnám ezentúl megelőzni? Járni most nagyjából tudok, de csak döcögve. Fájni már nem fáj, csak feszül.

Itthon csípett meg a lakásban. Ez 100%, mert 3 nappal előtte voltam utoljára kint, és akkor is csak autót vezettem, nem száltam ki sehol máshol. Az itthon az egy közel 20 ezer fős város közepén lévő ház. Parkos terület van közvetlen a ház mellett.

Tavaly az ilyen csípésem után pár hónappal ismét megcsípett valami. Akkor viszont a nyakamon. Az nem dagadt be, de kb. körömnyi méretű csípési duzzanat volt ott. Viszont ez sokkal súlyosabb tünetekkel járt együtt. Először zsibbadni kezdett a jobb fülem, majd a nyakam, majd a kezem és végül a lábam is. Szóval az egész jobb oldalam. Ekkor már eszméletlenül szédültem. Illetve erős szívverés érzésem volt sokszor. Néha nagyon meg is emelkedett a pulzusom, de csak pár 10 másodpercre és utána visszaállt. Ekkor is voltam a háziorvosomnál, semmit nem tudott mondani, csinált EKG-t, minden rendben volt vele, meg elküldött vérvételre, amiből semmit nem lehetett megállapítani.

Mi lehet ez? Valami mérges rovar? Vagy csak allergiás lennék valaminek a csípésére? Biztos, hogy nem szúnyog, nem bolha, nem kullancs, mert azok azért meg szoktak néha csípni, már idén is volt mindegyik, és egyiktől sem lett bajom. Vagy lehet hogy valami ilyen, csak fertőzött csípett meg?



2021. jún. 29. 13:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, hogy a háziorvosom szerint talán pók lehet. Vannak itt a környéken nagy zömök testű pókok. Valamilyen farkaspókok, azt már sikerült beazonosítani. Évente párat el szoktunk kapni a lakásban. Ezen kívül semmilyen más rovar nem jött be évek óta a lakásba (a tudtunk szerint), csak legyek, darazsak, meg néhány molylepke.
2021. jún. 29. 13:14
 2/3 A kérdező kommentje:
És azt is kihagytam, hogy a valóságban a vörös duzzanat a lábamon 2 árnyalattal sötétebb mint a fotón és az a sötét vörös folt középen felül is az, az foltokban fekete is már majdnem.
2021. jún. 29. 13:16
 3/3 Pekka ***** válasza:
Én pókra tippelek, vizes vagy jeges borogatás segíthet enyhíteni a tüneteken. Esetleg, ha van otthon Aloe Vera növényed, annak a nedve is segíthet, mert gyulladáscsökkentő és sejtregeneráló hatású.
2021. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!