Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pofazacskóm belső oldalán...

A pofazacskóm belső oldalán lett mára egy fájdalmas gyulladt göb, emiatt az arcom kivülről is duzzadtnak tünik, szóval be van dagadva. Mi lehet ez? Létezik szájnyálkahártya gyulladás pofazacskón, vagy daganat lehet?

Figyelt kérdés
E gy kb 5 cm nagyságú fájdalmas kemény csomó a pofazacskón belül. Nagyon félek hogy rák :(

2021. jún. 29. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Arcüreggyulladás is lehet. Rákra nem gondolnék, egy ekkora daganat nem egyik napról a másikra alakul ki, az folyamatosan nő.
2021. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Arcüreggyulladás a nyálkahártyán? Nem tudom. Úgy kezdődött h bedagadt jobb oldalt az állcsontom és alatta a nyirokcsomó, az elmúlt, most mára meg feljebb jött a gyulladás, bedagadt az arcom és belül kitapintható egy nagy csomó. Mi a fene lehet ez?
2021. jún. 29. 22:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen, én sem hiszem, hogy rák, egyik napról a másikra, csak nem tudom milyen gyulladás lehet a pofazacskón.
2021. jún. 29. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor akár fogtól is lehet. Mindenképpen érdemes orvossal megnézni. A válaszod alapján első körben fogorvosnál indítanék, ha nem talál semmit, akkor fül-orr-gégészet.

Az arcüreggyulladást a helye miatt írtam, de most már inkább fogra tippelek. De sosem biztos, hogy a nyálkahártyán van, lehet alatta is a góc.

2021. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is fogra tippelek, szörnyűek a fogaim, le vannak törve, sajnos most családi betegség, halál miatt nincs időm megcsináltatni őket. Szerencsére holnap fél ötre pont van időpontom fül-orr-gégészhez - más miatt kértem három hete, fülmosás, de az most nem aktuális - így holnap elmegyek és megmutatom a gégésznek, legalább mondd valamit erre az egy oldali sorozatos gyulladásra. Köszönöm szépen megnyugtattál, nagyon félek a szájüregi ráktól, rögtön az jutott eszembe, mert dohánybzok is rendesen. Köszi még egyszer, és holnap okosabb leszek.:)
2021. jún. 29. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsőként azt kéne tisztázni, hogy miért van pofazacskód, mert az embernek olyanja nincsen.
2021. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne pofazacskó embereknél is????????? Tessék utánolvasni, orvosi oldalakon is szerepel! Okoska..... Ha halgattál volna bölcsnek tűnnél, de így???
2021. júl. 1. 16:35
 8/10 anonim ***** válasza:
2021. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A beavatkozás folyamán kötőszövetet távolítunk el a szájpadlás- vagy a pofazacskók nyálkahártyájából, majd az érintett kezelendő helyre ragasztjuk vagy rávarrjuk."


[link]


Márpedig orvosok is használják a pofazcskó szót embereknél is, és nem csak ezen az oldalon amit linkeltem, de nem fogom miattad felkutatni az egész netet.

2021. júl. 2. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Rosszul teszik. A pofazacskó nyitott.
2021. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!