Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen kezelési módszerek...

Milyen kezelési módszerek vannak achilles ín-gyulladásra és ITBS-re?

Figyelt kérdés

Szeptemberre kaptam időpontot orvoshoz... Viszont nem fér bele, hogy egész nyáron nem sportolok, több szempont miatt sem.

Végig fogom böngészni az egész internetet magyar és angol nyelven is, de szükségem lenne olyan válaszokra is, akiknél sikeres volt a gyógyulás vagy csak az egyik gyulladásból, vagy akár mindkettőből.

Minden értelmes választ előre is köszönök!



#gyógymód #edzés #gyulladás #Achilles #ITBS #iliotibiális szalag szindróma
2021. jún. 30. 15:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Körülbelül két hónapja szenvedek jobb sarokcsontnál achilles gyulladással. Kaptam 3 alkalom lökéshullámterápiát, tegnapelőtt az utolsót. a doki szerint innentől 4-6 hét mire jobb lesz. bandázst viselek és dikofenák tartalmú kenőccsel kezelem, valamint ArthroGuardot szedek. tejesen változó mennyi fáj, attól függ mennyit terheltem sajnos..

a gyógytornára azt a gyakorlatot javasolta két orvos is, amikor lépcsőn állsz és leereszted a sarkad, majd megtartod és vissza.. az az egy probléma van vele hogy ha megcsinálom rendesen másnap nem tudok járni a fájdalomtól :D


jobbulást !

2021. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jókívánságot! Neked is jobbulást, remélem elkezd mostmár javulni!
2021. júl. 2. 15:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gipszbe teszik. Nekem mindkét lábamon fekvőgipsz van emiatt most előreláthatólag 4 hétig. Sportoló vagyok.
2021. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ijj basszus😓 Hát jobbulást, és rengeteg kitartást!
2021. aug. 7. 17:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Mit csináltak végül veled?

Nekem gipszbe akarja tenni a kórházi doki, szerinte már csak a teljes nyugalomba helyezés segít, de nem mentem bele. Pláne fekvőgipszbe, kizárt.

Pesti vagy? Magánorvost tudsz esetleg ajánlani?

2021. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Holnapra van időpontom, de nem tudok elmenni mert egyetem van, és írják, hogy ki nincs. És egy óráról félévente 2-t lehet csak hiányozni.

Uff, akkor tényleg nagy lehet a baj nálad.

Igen, Pesti vagyok, de magánorvosokban nem vagyok jártas :/

2021. szept. 7. 05:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is gipszelték. Magándoki küldött kórházba, ott pár vizsgalat után meg is mondta az orvos, hogy a teljes nyugalomba helyezés segít, így ezt be kell gipszelni.

Én is dolgozom, de muszáj. 3 hét lesz a fekvőgipsz, utána még nem tudom mi lesz, leveszik e.

2021. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Akinek gipszbe tették helyre jött?

Hétfőn kell befeküdnöm a kórházba, kedden műtik mindkét lábamat, fekvőgipszet fogok kapni.

Azt még nem mondták mennyi ideig kell gipszben lenni, bent ha minden jól megy, egy hetet leszek. Akkor le is veszik a gipszet hazamenetel előtt?

2021. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akinek gipszbe tették, meddig kellett a gipsz és utána meggyógyul tuti?

Gipszben járni lehet?

2022. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nekem 2020-ban mindkét lábamat kezelték ezzel. Hetente jártam injekcióra és gipszbe tették mindkettőt. Gipszsín volt, járni nem lehetett, csak fekvés és tolószék. 5 injekció után kaptam zárt gipszeket, amit mankóval óvatosan lehetett terhelni, ez volt még 3 hét.

Most jött vissza az egyik lábamba, 3 hét után ma reggel begipszeltek. Egy lábbal könnyebb.

2022. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!