Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hideg a térdem meleg...

Miért hideg a térdem meleg időben?

Figyelt kérdés

Szobában 25°C van. Mikor kimegyek a meleg napsütésbe és mozgok 10-15 percet, még azután is hidegek a térdeim.

Nem tudom, hogy mennyire van összefüggés, de a térdeim fájtak most télen is hideg időben (igen fokozott fájdalmaim voltak) (most nem fáj, csak ha megterhelem).



2021. júl. 7. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a lábujjaim hidegek, bár a részletesebb leírásodból következtetve nekem szerintem teljesen más okból, bár feltehetőleg mindkettő vérellátási probléma. Nekem alacsony vérnyomás, de nem hiszem hogy csak térdnél ilyet okozna ez. Nem nagyon írtál az egészségi állapotaidról, mert sokat számít, ha túlsúlyos vagy, ha megterhelő munkát végzel/végeztél, ha futsz, ha régen vagy most aktív sportoló vagy stb stb.
2021. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gondolatot!


Sovány vagyok. Nem sokat mozgok, mert egyrészt nincs mit / miért, másrészt nem szeretném túlterhelni magam, persze a szükséges mennyiséget le szeretném mozogni.

Soványságomból kifolyólag valószínűleg vitamin, ásványi anyag és nyomelem hiányom lehet, amiből a rossz vérkeringés jöhet. Viszont jó lenne tudni, hogy mik azok a hasznos-anyagok, amik bevitelére jobban kéne figyelni, hogy a vérkeringést jobb legyen.

A napokban volt, hogy későn aludtam el, mert ilyen melegben nehéz elaludni és akkor néhány órán keresztül vagy akár egész nap kialvatlan vagyok. Ilyenkor egyébként hidegérzetem szokott lenni. De most 25°C-os szobában is hidegek a térdeim.

2021. júl. 8. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig a mozgás nagyban segít helyretenni a vérkeringést.
2021. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!