Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van az...

Szerintetek igazuk van az oltáselleneseknek? Mik azok az érvek, amik mellettük szólnak?

Figyelt kérdés
Most itt leírom megjegyzésként, hogy én nem vagyok oltásellenes, viszont nem egy ismerősömmel keveredtem már vitában emiatt. Sőt, családtagjaimmal is sikerült.

2021. júl. 8. 17:42
 11/95 anonim ***** válasza:
94%

Aki minden oltást elutasít az buta.

Aki a covid oltást elutasítja, egyszerűen csak ovatos, gyanús neki a sok szarság az egész körül.

Mindenkinek a saját döntése, hogy kéri-e az oltást. Szerencsére. Egyelőre.

Van a két vallási fanatikus tábor, kb. mint az Orbánosok Gyurcsányosok a hazai politikában, meg van 5 max 10% akinek vannak saját gondolatai. Na őket mindkét tábor utálja.

Ugyanígy van ez az oltás témában is.

2021. júl. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
84%

Először is, a saját tapasztalat soha nem lehet hülyeség, legfeljebb nem egyezik a tiéddel😉Én soha nem vonom kétségbe, ha valaki azt állítja, neki minden ismerősét elvitte a Covid. Velem is megtörténhetett volna, hogy a környezetemben a Covid veszélyességét tapasztalom, az oltásét, pedig nem, és akkor lehet, hogy máshogy döntök. De nem ez történt.🤷 Ki tehet erről szerinted, te, vagy én? Mert szerintem senki.

Szövegértés: 3 egy faluból+zárójelben több pesti ismerősöm, amit nem számszerűsítettem. Jóval több 3-nál, de emellett se állítottam, hogy reprezentatív minta. De hagy döntsem már el, hogy én ragaszkodom-e reprezentatív mintához a SAJÁT életemre való döntéssel kapcsolatban. Neked ehhez semmi közöd, ahogy én se szólok bele, hogy te mi alapján döntesz az oltás mellett.

Szövegértés 2: A kormányt 3 mondattal a statisztika után említettem, de szerinted én azt hiszem, hogy a kormány készíti a statisztikát. Oké. Miből derül ki, hogy melyiknek nagyobb a kockázata szerinted? Minden egyes vérrögös esetet vizsgálnak például szerinted, hogy okozhatta-e az oltás? Elárulom, rohadtul nem. (Saját tapasztalat szintén.) Követik az oltottak egészségügyi állapotát az oltás után? Segítek, nem. Megállapítható-e, hogy az összes covid fertőzöttnek milyen arányban vannak súlyos tünetei, elhalálozás? Ja, ahhoz tudni kéne, hogy mennyi volt az összes átesett. Tehát NEM. Tudod mit lehet összehasonlítani? A 2 nagy semmit. Ennyit érnek a statisztikák.

2021. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
88%
Bocs,#7,8 voltam.
2021. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
27%

"Először is, a saját tapasztalat soha nem lehet hülyeség"

Nem a tapasztalat a hülyeség, hanem ennyi alapján általánosítani.


"A kormányt 3 mondattal a statisztika után említettem, de szerinted én azt hiszem, hogy a kormány készíti a statisztikát."

Mivel ha nem erre gondoltál, akkor még értelme sem volt azt odaírni a végére, hisz semmilyen szempontból nem volt releváns a korábban leírtakkal kapcsolatban.


"Miből derül ki, hogy melyiknek nagyobb a kockázata szerinted?"

Az igazolt szövődmények arányából.

2021. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 Szirty ***** válasza:
88%

"Nem a tapasztalat a hülyeség, hanem ennyi alapján általánosítani."


Mennyi alapján?

Ki általánosít?

2021. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
20%

"Mennyi alapján?


Ki általánosít?"


Az oltáselleneseknek szokása, hogy a százmilliókat akiknek semmi baja nem lett, figyelembe se veszik. Ők tudnak a környezetükben pár olyat, akik rosszul lettek az oltás után (általában még azt sem szokták tudni, hogy az oltástól-e, csak mindent ráfognak, hogy ebben is önigazolást találjanak), és nekik csak ez számít.

2021. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
93%

Látom, menthetetlen vagy. Még egyszer mondom, én lesz.rom, hogy te oltatsz, és nem befolyásolnak az érveid.( Mondjuk nem is írtál, így pláne 😂). Te se foglalkozz az én érveimmel, mert nem neked szólnak.

A minta kicsi, nem általánosítok, de nekem megfelel. Ha lesz többmilliós ismerősöm, akkor az alapján fogok dönteni, most nincs.

Miért, szerinted ki nyomja a fejünkbe nap, mint nap, hogy oltass, mert az jó, nincs szövődménye, a covidban meg mind meghalunk, ha nem a kormány? Mert én orvostól személyesen nem hallottam, mivel nem volt szerencsém velük találkozni mostanában.

IGAZOLT szövődmények. Na, erről beszélek. Nem egyenlő a valóssal, csak szerinted. Pl.: Oltás, fájdalom, kórház, vérrög. "Biztos megerőltette". Ennyire vizsgálják, hogy lehet-e köze az oltáshoz.

#12

2021. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 12-es vagyok, de mar tobbszor lattam gyakorin hogy valaki emlegeti ezt a szivizomgyulladas dolgot, gondoltam utananezek milyen kamu ez.


[link]


[link]


Ugy latszik ez egy valodi dolog...


Lehet keves emberrel tortenik, de ha mondjuk pont veled, akkor mashogy allnal a dologhoz.


Tehat vannak akkor most a pfizer/moderna amiknek sulyos rizikoja, hogy szivizomgyulladast okoz, van az astrazeneca amit kitiltottak mert verrogkepzodest okozhat, es van az orosz vakcina amibol balhe volt hogy nem az kerul forgalomba amit klinikailag teszteltek meg van rola dokumentacio, vegul van a kinai amirol konkretan 0 informacio, dokumentacio van es sok embernel nem mutattak ki immunvalaszt akiket ezzel oltottak be, plusz meg hogy ennek is milyen sulyos mellekhatasai lehetnek.


Nekem tenyleg csak ez a bajom a vakcinakkal, lehet hogy ha most beoltatnam magam nem lenne semmi bajom, de lehet hogy ebbe halok bele.

2021. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 Szirty ***** válasza:
100%

"Az oltáselleneseknek szokása, hogy a százmilliókat akiknek semmi baja nem lett, figyelembe se veszik."


Te általánosítasz...

2021. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek, én még sohasem hallottam elfogadható, de akár elgondolkoztató érvet a COVID-oltás-ellenes táborból.


Ami a vírus veszélyességét illeti.

Közel az egész világon lezárások voltak a hullámok alatt vagy akár vannak most is. Az olimpiát egy évvel halasztották, nemsokára nézők nélkül kezdődik Japánban. Nem egy esetben testközelből hallottam, hogy Nyugat-Európában itt és itt szigorúbb intézkedések vannak, például Németországban zárva voltak az óvodák akkor, amikor itt még vígan nyitva.

A világ eddig még sohasem tudott rendesen összefogni, összetartani, de most az egyszer kivételesen összetartanak abban, hogy mindenkit, köztük a saját népüket átverjék. Persze. Teljesen reális elképzelés.

Ugyanígy nem reális elképzelés, hogy világszerte rengeteg szakembert lefizettek, hogy hazudjanak a töbvtízezer emberrel végzett kutatásaikban (pl a poszt-COVID-ról).


Nem reprezentatív dolog saját ismerősi kört nézni.

Nekem például már gyászolt egy jó barátnőm, amikor apum sorban mesélte, hogy ez a kollégája is elhunyt, az is, amaz is, aki a barátja is volt. Mindezt megtörve és sejthetitek, milyen lelkiállapotban. Ő betegállományban volt más bajjal, ezért úszta meg. Mondjuk BKV-sok, ahol gondolom nem az egészséges életmód a prioritás és nem is lehet úgy élni ilyen beosztások mellett. Eközben a volt gimimből is sorra jöttek a gyászjelentések.

Akikről tudom, hogy COVID-osok voltak, zömük megszenvedte és igen, voltak poszt-COVID-osok is. Fun fact, csajszi, akinek elhunyt apukája, ő maga megszenvedte a COVID-ot és poszt-COVID-os volt, nem akar oltatni.....


Ismerősi kör totál nem reprezentatív, de lásd az elejét.


A magyar kormány olyan, amilyen, de az egész világban komolyan veszik a vírust, így nem lehet csak a mi kormányunkra mutogatni.


Az oltás veszélyességét illetően.


A világban már elég sok betegséget szelidítettek meg, szorítottak vissza, tüntettek el védőoltások segítségével. A korona miért lenne más?


Persze, tudom, az amúgy már-már ellenséges nagyhatalmak összefogtak és mindannyian szándékosan ártó oltóanyagokat gyártottak.

Sőt, arra is odafigyeltek, hogy az esetek zömében ne most jelentkezzen a mellékhatás, hanem most csak egy káros folyamat induljon el, aminek csak később lehet tünete.

Reális. Teljesen reális.

Ja, meg világszerte lefizették az orvosokat, hogy azok az oltás pártján álljanak. Persze.


Továbbá.


Az étrendkiegészítőket a jövőben csak úgy engedném reklámozni, ha totál kiveszik belőle az immunerősítés és az immunrendszer szavakat.

Étrendkiegészítőre szükség LEHET, de az immunrendszert nem lehet erősíteni.

2021. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!