Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek igazuk van az...

Szerintetek igazuk van az oltáselleneseknek? Mik azok az érvek, amik mellettük szólnak?

Figyelt kérdés
Most itt leírom megjegyzésként, hogy én nem vagyok oltásellenes, viszont nem egy ismerősömmel keveredtem már vitában emiatt. Sőt, családtagjaimmal is sikerült.

2021. júl. 8. 17:42
 31/95 anonim ***** válasza:
84%

29


Nyilvan 2 - 3 ev mulva sokkal tobb infonk lesz a virusrol meg a vakcinakrol, mint most. csak ezert gondolom, hogy mar biztonsagosabb kivarni annyi idot.


"Kire fogod bízni annak az eldöntését, hogy van-e olyan tényező, ami nem engedi meg neked?"


Az orvosra, nem pedig a politikusokra meg a nep "jozanparaszti eszere".


"Vannak kísérleti állatok, azért halnak meg, hogy az emberek éljenek, nem úgy engédelyezik a gyógyszereket, hogy kikutyulnak valamit, azután eladják a Tescoban"


Es megis Astrazeneca verrog problema, kinai vakcinakrol meg mindig semmit nem tudunk, csak azt hogy kb. 70 - 80% hatekony. Plusz az iment emlitett szivizomgyulladas ami valodi riziko, ha hiszed ha nem.


Akkor most hol vannak a kiserleti allataid?

2021. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:

18-asnak!

Te el is olvasod, amit belinkelsz?


"2020 decembere és 2021 májusa között 275 szívizomgyulladásról számoltak be Izraelben, amelyből 148-at a koronavírus elleni védőoltás beadásához közeli időpontban fedeztek fel. A vakcina első dózisához vélhetően 27 eset köthető az 5,4 millió beoltott közül. Azok közül, akiknél szívizomgyulladás lépett fel, 11-en valamilyen háttérbetegségben is szenvedtek. Az oltás második adagjától számított 30 napon belül pedig 121 alkalommal jelent meg ez a betegség az 5,04 millió vakcinázottból, közülük hatvannak háttérbetegsége is volt. A szívizomgyulladás miatt viszont a legtöbb beteg legfeljebb négy napig volt kórházba, és 95 százalékuknál csak enyhe tünetek jelentkeztek."


5,04 millióból 121-nél jelentkezett, az 0,000024 százalék, de náluk se volt olyan durva, nem kell azért túldramatizálni a dolgot, senki nem halt bele. A covidba ellenben simán bele lehet halni, 3-4 százalék a halálozási ráta átlagosan, de ahol sok fertőzött van, ott még több. Olaszoknál pl. a 10 százalék is meg volt, mert nem tudtak annyi beteget egyszerre kezelni! Na ez az igazi kockázat! Ha csak 3 százalékkal számolunk, akkor is az 5,04 millióból 151 ezer ember belehal, de még abból a 121 emberből is lett volna 3-4 halott. Ezzel miért nem foglalkoztok?! Vagy ez nem kockázat, csak az a kockázat, ha van egy kis mellékhatás is, ami egyébként a világon minden gyógyszernél, oltásnál ugyanígy van! Mindegyiknél lehetnek mellékhatások, ha milliókról beszélünk az már annyira nagy szám, hogy biztosan lesz pár ember akinél megesik. De akkor hagyjuk az összeset a febébe?! Sőt, akkor már a műtéteket is hagyni kéne, mert ugye azoknál is van kockázat, ott is megeshet nagyon ritkán, hogy véletelnül rosszul sül el valami. Szóval az érvelésetek alapján lényegében az egész modern orvostudományt le lehetne húzni a WC-n!


A helyzet az, hogy itt sem láttam tőletek normális ellenérveket. Picit talán értelmesebben írtátok le a véleményeteket most, de ettől még ugyanúgy marhaság lesz, és ugyanúgy összeesküvés hívők, tudományellenesek vagytok! Mert azt mondjátok, hogy jobban tudjátok mint az orvostudomány. Nem vagytok különbek a fanatikus szektásoktól, akik tagadják az evolúciót, és egyéb tudomány által már rég bizonyított dolgokat. Ott vannak pl. a jehovisták, akik megérvelgetik, hogy a vértranszfúzió miért nem jó, persze ők is az elenyésző számú kockázatokra hivatkoznak mindig :) És még arra is képesek, hogy inkább hagyják meghalni rokonaikat, gyerekeiket, akkor se engedik hogy vért kapjanak, ha éppen haldokolnak! Nem értem, miért kell tudományos kérdésekbe belevinni a vallást. De azt sem, hogy miért gondoljátok hogy ti jobban tudjátok, több rálátásotok van a dolgokra, mint az orvosoknak? Szép dolog a saját tapasztalat, de ne kezeljük már egyenlő súlyban a hiteles, korházak által készített statisztikákkal. Meg ne akarjunk már okosabbak lenni, mint az orvostudomány, mert erre nem sok rálátása van az átlagembernek. Éppen ezért meg kéne hagyni a döntést az orvosoknak, elvégre ők e tudomány szakemberei, nem pedig akik lázadoznak az oltások ellen. Minden tudománynak meg vannak a szakemberei. Pl. egy kőművest, vagy egy építészmérnököt ne akarjon már kioktatni az, aki nem ezt a szakmát tanulta, nem ennek szentelte az életét. Ahogy egy ügyvédet, vagy egy pénzügyen dolgozót se akarjon már senki kioktatni a saját szakterületén, mert nyilván ő ért jobban a témához. Nincs ez az orvoslással se másképp. Ebben a kérdésben nincs helye a laikusok, fotelszakemberek véleményének. Csak hát az a baj, hogy mindenki szeret nagyon okos lenni, és mindig mindent jobban tudni a másiktól!


A másik, írta valaki hogy ez mindenkinek egyéni döntése, hogy beoltatja-e magát, ne szóljon bele a másik mert semmi köze hozzá stb.. Hát ez sem teljesen igaz, mert meg van annak a kockázata is, hogy egy idő után rajtatok fog kimutálódni olyan vírusfajta, amivel szembem már nem véd az oltás. Erre nem gondoltok? Vírusoknál nagyon könnyen létrejönnek új mutációk, már eddig is kialakult nem egy veszélyesebb covid vírusfaj, most épp Indiában és Brazíliában, ahol a fertőzöttek száma is a legnagyobb.

2021. júl. 9. 13:09
 33/95 anonim ***** válasza:
25%

A koronavírus után eléggé gyakori a szívizomgyulladás, olyannyira, hogy nem javasolják a sportoláshoz való visszatérést pár hónapig vagy csak orvosi vizsgálat után.

Ehhez képest a vakcinák után előfordult pár eset? :D

2021. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
77%

33


Ha teged oltananak meg es amiatt lenne szivizomgyulladasod, lehet mar nem smiley-zgatnal.


Addig vicces a dolog ameddig mi nem vagyunk abban az 1 - 10%-ban.

2021. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
22%

34


Forrás az 1-10%-ra?



10% a betegségtől magától tényleg lehet, bár nincs forrásom.

Az oltásra a kérdező másolt be, elenyésző. Ennél az élet maga is veszélyesebb.



Javíthatatlan összeesküvéselmélet-hívők vagytok, tudományt tagadók és ebben a témakörben nem gondolkoztok logikusan.

2021. júl. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 A kérdező kommentje:
Akik szerint meg az oltásokkal a népírtás a cél, azoknak rossz hírem van. Van jópár kötelező oltás, amit már gyerekként megkapsz. Összesen kb. 10 oltást kap minden ember, mire felnő. Ha annyira ezt terveznék, akkor sokkal logikusabb lenne, ha azzal próbálnák, nem pedig egy új oltással amire mindenki figyel most. Ellenben a gyerekként megkapott oltásoknál még arra sem lehetne hivatkozni, hogy nem volt évekig tesztelve..
2021. júl. 9. 13:22
 37/95 anonim ***** válasza:
80%

1 - 10%-ot ertettem azokra az esetekre, akik sulyos adverz mellekhatasban szenvednek/szenvedtek ami az oltashoz kotheto, nem csak szivizomgyulladas.


Nem tudom mi az osszeeskuves elmelet abban amit irtam, hogy gyogyszereket szedek es emiatt felek oltatni? Hol tagadom itt a tudomanyt?


Te csak mindenkit aki nem oltatta be magat valamiert egy kalap ala akarsz venni es mehetnek auschwitzba.


Gratulalok.


En sehol nem tamadtam az oltasosokat, nyugodtan megtehettem volna, de ahogy irtam mindenki sajat felelossegere oltatja be magat.


Minek ennyire szemelyeskedni? Valamivel megbantottalak teged vagy az egodat?

2021. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
10%

Nem, nem saját felelősség.



Forrás az 1-10%-ra?



A poszt-COVID jelentősen gyakoribb, hahó.



Tisztelt világszintű összeesküvéselmélet-hívő.

2021. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 A kérdező kommentje:

37-es!

De honnan veszed azt az 1-10 százalékt??


Mellesleg épp mostanában lépte át a 4 milliót a covidban elhunytak száma google szerint: [link]


Ez azért nem gyenge!

2021. júl. 9. 13:33
 40/95 anonim ***** válasza:
4%

39


Őket ez nem gondolkoztatja el, ahogy az sem, miért rendeznek egy eleve elhalasztott olimpiát nézők nélkül.

2021. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!