Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Béta-karotin szedhető -e...

Béta-karotin szedhető -e egész évben?

Figyelt kérdés

120 napig Olimp Labs Beta-Solar kapszulát szedtem, ugye 120 napig ajánlott csak szedni, az a maximumkúra.


Nekem nagyon fehér bőrszínem volt, napozni pedig nem szoktam, és ez adott nekem egy szebb árnyalatot.


Arra gondoltam, hogy egész évben szednék valamilyen béta-karotin étrend-kiegészítőt, lehet -e mondjuk napi 15 mg-ot szedni belőle hosszútávon, vagy mennyi az ajánlott?


Köszönöm.


2021. júl. 8. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Szép szín a sárga.
2021. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szebb mint a fehér
2021. júl. 8. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Hűű.. de okos valaki. :D Nem ad semmilyen sárga szín.


Kérdező. Én is fehér bőrű vagyok. Én dr. Chen Béta-karotint (60 db-osat) szedem, de csak nyári időszakban (most május 1-jén kezdtem el és minden 2. nap szedem csak be). Próbálj olyan ételeket enni, amiben van béta-karotin, pl. a sárgarépa egész évben kapható, edd azt nyersen. Sokkal olcsóbb és egészségesebb, mint ha kapszulában vennéd.

Én a béta-karotin mellett eszek sárgarépát, és sárgabarackot is.

Voltam ma strandon és szépen barnultam, kenegettem is magam, de nem égtem le.

2021. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem szeretem a sárgarépát annyira.


Lehet rendelek egy Vitaking Béta-karotin gélkapszula, az 100db-os, nem drága annyira.

2021. júl. 8. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nézz utána, hogy milyen más ételekben van béta-karotin, mivel nemcsak ezekben van, hátha találsz olyat, amit szeretsz. :)

Egyébként a levesből se eszed meg a sárgarépát? Mert ha megeszed, akkor szimplán főzd meg vízben és úgy edd köretként mondjuk sült vagy rántott husihoz.

2021. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Levesekből megeszem, de nekem egyszerűbb egy ilyen kiegészítőt beszedni, minthogy mindig azt nézzem, hogy megvolt -e a napi kb 15 mg béta-karotin.
2021. júl. 8. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!