Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lemondanál-e egy utszásról,...

Lemondanál-e egy utszásról, ha anyukád épp a kórházban van? Nagyon rossz állapotban, talán néhány napja lehet hátra.

Figyelt kérdés
A repülőjegy ára veszne oda, ami 2 személynek nem kis összeg. Nem rólam van szó, hanem a nővéremről, aki 1 hét múlva akar utazni a párjával 4 napra. De esze ágában sem volt lemondani. Anyukánk állapota válságos, idős demens, fekvőbeteg, aki már nem reagál semmire, a levegőt is gyorsan kapkodja, infúziót kap. A láza is magas volt. Az orvos se bíztatott jóval. Te nyugodtan el mennél a helyében utazgatni, ha tudnád hogy anyukád élet és halál közt van? Mondjuk ő nem kötődik annyira hozzá, mivel én gondoztam 5 évig itthon. De már súlyosabbra fordult az állapota, és nem tudtam volna ellátni. Már 1 hónap és 10 napja van benn az elfekvőn. Érdekes hogy nekik mindig utazniuk kell, amikor bekerült, az elfekvőre, akkor is épp elutaztak pár napra. Ja és itt nem irígységről van szó, mert én nem is szeretek utazni. Mivel ez egy elfekvő részleg nem gyógyítanak, esetleg infúziót még tudnak adni, injekciót, de nem intenzív gyógyító részleg. Mi van ha épp akkor hal meg, mikor távol vannak?

2021. júl. 11. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Anyukad beteg, nehany napja lehet hatra.


Es neked az legnagyobb bajod hogy a repulo ara odaveszne.


Benned aztan annyi sziv van mint egy patkanyban.

2021. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha már egy jó ideje ilyen állapotban van, akkor én nem mondanám le az utazást. Ha hirtelen rosszabbodik az állapota, akkor lemondanám.

Semmi értelme nincs a "mi van, ha épp akkor hal meg" gondolatnak. Csak 4 napra mennek el. Mit tudnának tenni, ha épp otthon vannak? Semmit. Anyukád a körülményekhez képest a legjobb helyen van, egészségügyi dolgozók között.

2021. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Ezt döntse el ő... Akár most is bemehet elbúcsúzni. Ez az ő döntése. Mi a nagyival voltunk így, végül úgy döntöttünk, hogy az utolsó pillanatig ráérünk dönteni. Végül elmentünk, haza jöttünk és utána búcsúztunk el mert még a hazaérkezésónk után egy hétig élt. Persze minden nap telefon haza, hogy hogyan van. Igazán nehéz döntés volt, és igazán itt jó döntés nincs is. Főleg, hogy írod, hogy más a kötődés. De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
2021. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Ismerem. 2 idős nagyszülőmet ápolták és szerencsére nem volt rossz tapasztalatunk. Természetesen sajnos vannak kivételek... (Azt viszont el nem hiszem, hogy a nővérek a saját szarjukat etették a beteggel.)

Itt viszont nincs más opció, egy idős demens beteg 24 órás felügyeletet igényel. Mégis melyik családtag vállná ezt el? A munkahelyen is fel kellene mondania, magánélete sem lenne...

2021. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

5


Az nem erdekel mit hiszel, meg azt sem tudod mi tortenik akkor amikor nem vannak ott a hozzatartozok.


Lekezeloen, undoritoan bannak az idos demensekkel. Es igen a sajat szarjukkal etettek meg oket. Ezt veletlen hallotta meg egy rokonom az egyik szobabol amikor latogatoban volt.


Nehez elhinni tudom, ameddig veled nem tortenik meg az ilyen.

2021. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Most az, hogy én mit írok, irreleváns, mert nyilván nem ugyanolyan a kapcsolatom az anyámmal, mint a nővérednek az övével.

Persze, hogy lemondanám az utazást, még belegondolni is rettenetes, hogy nem lehet velem tovább az anyukám. De nem mindenki van így ezzel. Lehet szidni a nővéredet, de most komolyan, mi értelme van? Ő úgysem fogja fel, hogy miért baj, amit csinál, valószínűleg pszichopata, és nincsenek érzései. (Nem gondolnám, hogy anyukád annyira gáz, ha te így ragaszkodsz hozzá. Egyébként kitartást neked, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.)

2021. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

"Anyukád a körülményekhez képest a legjobb helyen van, egészségügyi dolgozók között."


Ugye ez csak valamiféle vicc akart lenni?

Bár annak is siralmas!

2021. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

Miert hazudnek? Oszinten mondj egy jo okot hogy miert lennek ilyen duhos az egeszsegugynek ebben a reszere?


Azt ne mondd hogy idekevered a politikat meg a hulyesegeidet.


Szerinted poenkodom? Unalombol irom ezeket?


Rokonom mondta, hogy amikor a testveret volt latogatni, egyik szobaban kezelt egy beteged egy nover aki beszarta magat, elkezdte fogdosni a beteg es a nover mondta hogy "Egye meg nyugodtan nagyon finom!".


Voltam en is mentalis beteg korhazban, a noverek szarba sem neznek.


Mit nyernek en ebbol ha hazudoznek?


Te nem voltal egy ilyen helyen sem ahol lattad mik vannak a fuggony mogott, csak idehanysz egy olyat hogy en biztos hazudok.


Persze az olyan helyeken ahol havi 500 - 1 000 000-ot fizetnek hogy az idos demens bent maradjon, ott ilyen nem fog tortenni.

2021. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

A posztodnak van valami célja azon kívül, hogy a nővéredet kell szidni?


Nem, az információk fényében nem mondanám le a helyükben az utat. Nincs szoros kapcsolatuk, nem hirtelen lett beteg az anya, nem látom át, miért zaklatná fel, ha épp akkor halna meg az anya.


Amúgy én külföldön élek, ha anyám hirtelen kórházba kerülne, nem tudnék csak úgy haza ugrani. Sőt, ha meghalna a temetesere való eljutast se lenne egyszerű elintézni. Biztos vagyok benne, hoyg a vele egy varosban élő húgomnak ezzel semmi problémája nem lenne meg akkor sem, ha csak hetekkel vagy hónapokkal a temetés után tudnék Magyarországra jutni.

2021. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most romlott nagyon az állapota néhány napja. Előtte még elvegetált valahogy, tudta forgatni a szemeit, még kicsit beszélni is tudott, bár csak értelmeten dolgot, azt is nehézkesen. A repülőjegyet meg hetekkel ezelőtt rendelték meg. Csak mi vagyunk neki ketten, senki más hozzátartozója nincs.
2021. júl. 11. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!