Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet megoldani napi...

Hogy lehet megoldani napi ezer forintból fehérjedús táplálkozást, ha baleset miatt a főzés nem opció?Kellene a regenerálódáshoz a minőségi étkezés, de sajnos kevés a keret rá.

Figyelt kérdés
2021. júl. 12. 22:01
1 2
 1/13 Csizi Miron válasza:
Milyen baleset? Az fontos lenne!!
2021. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olyan, ami miatt mosdóba ki tusok menni, de ennyi.Alapvető dolgokat sem vagyok képes a konyhában csinálni...sajnos.Szóval eléggé meg van kötve a kezem.Egyrészt a pénz miatt, másrészt amiatt, hogy főzni nem tudok... Fehérjedúsan kellene viszont táplálkoznom.
2021. júl. 12. 22:05
 3/13 Csizi Miron válasza:
1000 forintból nagyon sehogy! :|
2021. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Na, akkor már nem csak két csomag keksz van?
2021. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak az ebédet kéne ennyiből kihozni? Napi menüt még lehet találsz ennyiért, ha nem vagy nagy étkű, lehet vacsorára is marad belőle, de egész napra kevés lesz. Gondolom ez nem opció, de az lenne a legjobb, ha egy családtag vagy barát főzne neked amíg felépülsz, úgy kijönnél a keretből.
2021. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
sehogy.
2021. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem opció, hogy főzzenek nekem.
2021. júl. 12. 22:36
 9/13 Csizi Miron válasza:
#5 köszi a felvilágosítást ;P
2021. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fehérje forrás (aldi):

800g lencse konzerv az 359 Ft az aldiban. Ebben van 48,8g fehérje.

800g csicseriborsó konzerv 439Ft. 56g fehérje

800g bab konzerv 439Ft. 56 g fehérje.

18 db M-es méretű tojás 699 Ft. 116 Ft-ba kerül 3 tojás, ami kb 21g fehérje (majdnem egy fél konzerv).

4*125g rizs főzőtasakos 259 Ft.


Ízek (aldi):

340g kukorica konzerv 189 Ft.

500g paszírozott paradicsom 179Ft

400g aprított paradicsom konzerv 199Ft

Fűszerek: bármi ami van otthon. De ha nincs akkor 150-200 Ft.

450g paszírozott paraj, fagyasztott 169Ft

750g fagyasztott serpenyős zöldségek 649 Ft.


Ami kell: tányér, kanál/villa. Valami műanyag vagy üveg fedő és egy mikró.


Most én azt feltételeztem, hogy nem napi bevásárlás lesz, hanem lebontva kell a napi 1000 Huf max.

Sajnos ilyen limittel a legtöbb protein az növényi kell, hogy legyen. Jó hír: ez sok rostot hoz, ami jó neked.


Példa egy napi kajára:

2 db rizs, 1 konzerv bab, fél konzerv kukorica, fél üveg paszírozott paradicsom, fűszerek/só/bors, 250g zöldség

Ebben a verzióban sajnos a rizst elő kell főzd egy picit, nem tudom mennyire tudsz mozogni. Ha van egy kis extra a budget-ben, akkor lehet venni mikrós rizst, de az sokkal drágább. Ezt a fajta rizst is lehet mikróban főzni viszont. Tálba bele, vízzel ellep és legalább 5-10 percet mikrózni. Utána a maradékot mind összekeverve be tudod vágni a mikróba és azok szépen elfőnek magukban. Esetleg egy kis vizet tegyél hozzá.

Ár: 968 Ft


Ezek csak példák, de valamennyire egészséges, ha nem is teljes körű, fehérjében elfogadhatóan dús (jobban mint a kenyér+vaj kombó). Hogy mi van a helyi boltodban és mennyiért, azt te tudod, én ezeket a roksh-ról szedtem.

Rizst azért ajánlom, hogy a növényi fehérjében lévő amino savak nem teljesek de a rizsben lévők kiegészítik. Ha nem találsz jót vagy nem akarod főzni addig vagy valami ilyesmi, akkor lehet krumplit is venni helyette. Szintén lehet mikróban főzni csak meg kell szúrkálni előtte.


Remélem segített valamiben!

2021. júl. 13. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!