Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igazoltan covidos voltam, de...

Igazoltan covidos voltam, de mégsem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy hétvégén mennék Bécsbe és az osztrákok nem fogadják el a magyar védettségi kártyát, hanem igazolást kérnek német, vagy angol nyelven. Én igazoltan covidos voltam, a háziorvosom elküldött tesztre (márciusról beszélünk) Ami pozitív lett (Nem PCR, hanem valamilyen gyorsteszt, ami állítólag ha pozitív akkor pozitív.) Na most, én kaptam 2 hét karantént, meg egy határozatot, hogy mivel pozitív vagyok karanténba kerülök (ez rá is van írva- magyarul.) megkaptam védettségi kártyát is. Amikor viszont ma elmentem a háziorvosomhoz, hogy állítson ki egy német vagy angol nyelvű igazolást (vittem a hivatalos, OMSZ által kapott pozitív tesztlapomat is, illetve a védettségi kártyámat is) elzavart, hogy hozzak én igazolás mintát, aztán vigyem vissza, mert Ő ilyennel nem rendelkezik, na meg mindenki így csinálta eddig. Mégegyszer mondom beteg voltam, nem oltva.

Megkezdődött a kutatómunka. Sehol nem találni ilyet, csak az oltottságra vonatkozóan. Van egy másik orvos akivel beszéltem, mondta hogy megcsinálja, viszont ő meg nem tudta letölteni az igazolásomat mert állítólag nem vagyok benne a rendszerben egyik gépen sem, mert valaki oda nem vitte fel az adatokat és nem látja. Akkor hogyan kaptam védettségi igazolványt? Kit kell ilyenkor keresni? 3 napom van az utazásig és tehetetlen vagyok. Ilyenkor mit kell csinálni? kinek kell szólni? meg mi ez az egész?..



2021. júl. 13. 19:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!