Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajléktalanok lába mitől...

Hajléktalanok lába mitől rohad el ilyen gyakran? A napokban 2 olyat is iláttam, akinek szó szerint üszkösödött a lába. MItől alakul ki ez náluk nagyobb arányban, mint a normál populációban?

Figyelt kérdés
Gondoltam a fagyási sérülésre, de most nyár van. Az egyik még tavasszal vígan mászkált 2 lábon, bár már akkor is oszló szagot árasztott és fekélyes volt a lába, most viszont már csak hever, a lába meg feketedik. Gondolom a sok pia miatt amit elfogyaszt, nem érezte eddig annyira a fájdalmat, mostanra viszont már vérmérgezést is kaphatott. Orvosi értelemben mi zajlik a szervezetükben, és mit szoktak velük csinálni?

#láb #hajléktalan #üszkösödő
2021. júl. 13. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ájulásig bekúrnak, elesnek, verekednek.

A sebeiket nem kezelik, elgennyesedik, majd lerohad.

Láttam ár amelyiknek kilógott a nyílt töréses csontja a rohadásból, majdnem belehánytam a sebbe én is.

2021. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez jó kérdés, a héten én is láttam a padon üldögélni ilyen csöveseket, akiknek a lába mar püffedt volt és büdös
2021. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Többségük évek óta alkoholista, ami könnyen okozhat cukorbetegséget. Az meg kezeletlenül simán vezethet üszkösödéshez. Ördögi kör.

De az esőben beázó, majd napokig vizesen hordott (nyilván nincs neki másik) cipő sem szerencsés.

2021. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Atyaég...a cukorbetegségre amúgy én is gondoltam, de ezeknél tök más lehet a lefolyás. Biztos, hogy összefügg a szar keringéssel mondjuk. Meg azzal, hogy folyton mennek, meg állnak, meg pdokon ücsörögnek. Így a keringés is jó szar lehet a lábaikban. Plusz a fagyások, meg az előző által említett kezeletlen, elfertőződött sérülések. Emellé még isznak is mint a gödény, ami elég erős fájdalomcsillapító, így akkor sem keresnek segítséget, amikor egy normális egyed már rég orvoshoz ment volna. Ezek akkor gondolom összeadódnak.
2021. júl. 13. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alkoholista, dohányzó, keveset eszik/iszik, igy szar lesz a vérkeringése...
2021. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ugye télen fagyoskodik, igy is megfagynak a a vegtagjai, erei...
2021. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hajléktalanokkal dolgozom, és amúgy a hajléktalanoknak kb 1-2%-a ez a borzalmasan elhanyagolt réteg, viszont olyat is ismerek, aki alig várja, hogy levágják a lábát, hogy meglegyen a leszázalékolás :/
2021. júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Durva. Viszont ebben az esetben akkor a rendszerrel is gond van, ha erre motiválja őket.Érdekes egyébként, hogy én mostanában jobban szitualizáld arcokat is egyre gyakrabban látok ilyen kis elektromos akármin grasszálni lábak nélkül. Lehet, hogy kezd divatba jönni az amputáció, mint a legjobb megoldás a bonyolult élethelyzetekre? :D Nemrég egy cukorbetreg, féllábú nem hajléktalan, hanem ilyen lakótelepi bácsika adta nekem elő a buszmegállóban, hogy nagyívben tesz a diétára, hiszen feltalálták a műlábat is, és nem is feltűnő, ha bő szárú nadrágban mászkál. Amúgy valóban semmi nem tűnt fel elsőre az állapotából, csak az, hogy kicsit sántít :D És ezzel egyébként teljesen beleolvadt a korosztályába.

A homeless-ekre visszatérve, az az 1-2%, akik ennyire elhanyagoltak, és már nyílt színen feketedik a lábuk meg haldokolnak vérmérgezésben, hogy jutnak el idáig?

2021. júl. 21. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!