Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megakadhatott a légútban/nyelő...

Megakadhatott a légútban/nyelőcsőben az antibiotikum tabletta? Darabokra törve vettem be, élesek voltak a szélei, megakadt nyelés közben, ittam rá de mintha még ott lenne. Csak remélni tudom, hogy nem a légcsőben akadt meg.

Figyelt kérdés
Lehet valami bajom?

2021. júl. 16. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a légcsőben akadt volna el, most fuldokolva köhögnél.

Valószínűleg "csak" megnyomta a nyelőcsövedet a tabletta éles széle, és azt érzed. Majd elmúlik.

2021. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha megakadt, köhögnél, fuldokolnál, valszeg felsértette egy picit a nyelôcsövet, azért érzed. Hamar elmúlik.

Ha köhögsz, fuldokolsz, akkor orvos.

2021. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha a légcsövedben akadt volna meg, akkor már iszonyatos nagyon köhögnél. Egyél kenyeret, vagy zsemlét, kiflit, ne nagyon rágd meg, hanem amilyen nagy darabban le tudod nyelni, úgy nyeld le. Le fogja vinni. Utána igyál vizet.

Semmi baj.

2021. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha légcsőbe került volna, embertelen köhögnél.

A nyelőcsőből majd elolvad, de érzeni fogod egy darabig.

2021. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akadt meg a légcsőben, a nyelőcsövet felsérthette, de azzal nem tudsz mit kezdeni, elmúlik pár nap alatt.
2021. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!