Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium es cink vitamint...

Magnézium es cink vitamint baj,ha hűtőben tarolok???

Figyelt kérdés

Anyukám vette at a rendelesem. Kertem hűvös helyre tegye, amig haza nem érkezem. Mint kiderült, több mint egy hétig hűtőben tárolt a oket. :/


Kérdésem,hogy ez a hatóanyagra hatással van? Tudom,hulye kerdes. Csak tudom vannak készítmények, amikre nem jo,ha hűtőben van tárolva.


O az aspirint es az algopyrint is hűtőben tárolja. Szerintetek ez helyes???

Koszonom a tanácsokat!



2021. júl. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy, hogy hol van tárolva. Inkább a meleg árt nekik, de 30 fokig még sokáig is elvannak.
2021. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Azért én nem tenném be a hűtőbe. Vannak készítmények amelyeknek nem baj, sőt van olyan mit le is lehet fagyasztani. De én nem kísérleteznék ezzel, főleg hogy az egészségem forog kockán
2021. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
A magnézium és a cink nem vitamin, hanem ásványi anyag. Nyugodtan lehet hűtőben tárolni.
2021. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

A gyógyszerek többségét vagy érdemes is hűtőben tárolni, vagy semmi bajuk nem lesz tőle. A hőérzékeny vitaminokat is érdemes - pl. C-vitamin, illetve a probiotikumokat mindenképp. Az ásványi anyagokat viszont (mint a cink, magnézium, vas stb.) tök fölösleges, nem lesznek attól tartósabbak, de kárt sem tesz bennük a hűtés.

Általában a zsírban vagy folyadékban oldott hatóanyagoknál okozhat állagbeli változásokat a hőmérséklet, de a száraz, tablettás kiszerelésű dolgok nem ilyenek.

2021. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hasznos válaszok voltak!
2021. júl. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!