Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyjából hány kilós túlsúlyt...

Nagyjából hány kilós túlsúlyt bír el az emberi szervezet, ami még nem megy az egészség róvására hosszútávon?

Figyelt kérdés
Ami még nem károsítja a vénákat, ízületeket hosszútávon sem.

2021. júl. 17. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Ez nagyon szervezet függő. Nekem például az ízületeim gyárilag tropák. Emlékszem, hogy úgy 5-6 éves koromban azért nem tudtam normálisan megtanulni biciklizni, mert folyamatosan, minden tekerésnél kattogtak a térdeim és kicsit fájt is. Pedig nem voltam kövér. Most sem vagyok az (75 kg, 184cm, 26/F) és már 1 éve ízületvédőket kell szednem, mert már járás közben is mindenem ropogott. Segítettek, bár nem javult meg mindenem. Szóval nem hiszem, hogy lenne egy olyan érték, pl. +10,86 kg, amíg "egészséges" a túlsúly. Attól függ, hogy kinek milyen alapból a szervezete. Ott van például a szomszédom. Most lett 90 éves, férfi, velem kb. egy magas és biztosan van vagy 120 kg. Egész életében ennyi volt. Mégis bot nélkül jár mindenhova. Az érrendszerre kifejtett hatásáról nem tudok mit írni, azzal kapcsolatban nem tapasztaltam és nem hallottam semmit.
2021. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 éves vagyok, 165 cm magas és 110 kg. Eddig még nincs semmi baj az egészségemmel. Annyi, hogy sokkal lomhábbnak érzem magam, mint 70 kilósan.
2021. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyénfüggő. 183 cm/102 kiló , férfi vagyok, tehát mondjuk 10-15 kiló túlsúlyom van. Térdeim, bokáim tropák, kis sétától is lihegek, szuszogok. Unokatesóm 130 kiló, 165 cm, és nő, neki van 60-70 kiló túlsúlya, és semmi baja. Vagy nézd meg a Mike és Molly sorozatot, Molly 120 kiló, Mike 160 minimum, és úgy szaladnak fel a lépcsőn, mint a nyúl.
2021. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!