Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ortopéd fűzőknek nincs...

Az ortopéd fűzőknek nincs olyan hátrányuk mint a régi idők fűzőinek? Értem ezalatt a hátizom ellustulását.

Figyelt kérdés

A divatfűzők, acélmerevítős fűzők körében elterjedt, hogy azért nem szabad őket hordani, mert tartást adnak a hátnak és ezáltal az izmok ellustulnak, nem fognak tartani ("Hosszú távon azonban a has és a hát izmai "ellustulnak", elveszítik feszességüket, így nemcsak a tartásunk lesz egyre rosszabb, de komoly hátfájdalmakkal is szembe kell néznünk." // [link]


Felvetődött bennem a kérdés, hogy az ortopéd fűzőknél nem áll fenn ilyen probléma? Azt tudom, hogy ott főleg a hátgerinc gondokra, ferdülésekre vannak kihatással, de ugyanúgy adnak tartást, ergo a hátizmok megintcsak nem tudnak funkciójukhoz híven cselekedni és edződni.


Vagy tán a mértékkel van probléma, hogy egy ortopéd fűzőt jó esetben 2-3 évig hordanak "csupán" míg a régi idők fűzőit leánykortól egészen életük végéig kellett viseljék?



2021. júl. 18. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Elvileg ezért kell a fűző hordása alatt gyógytornázni. Na most én gyógytornáztam alatta, mégis úgy elernyedtek az izmaim, hogy jobban fáj a hátam fűző után, mint előtt.
2021. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!